Wiadomości

Tesco wraz ze sklepikami zwija się ze Słowiańskiej [zdjęcia]

10 stycznia 2020, 20:30, red
fot. Marcin Kluwak
Część sklepów i lokali usługowych zniknęła już z pasażu w Tesco przy ul. Słowiańskiej. Natomiast samo Tesco według nieoficjalnych informacji ma zostać zamknięte w marcu lub najpóźniej w połowie kwietnia 2020 roku. Następnie cały budynek przejmie sieć Leroy Merlin Polska i dostosuje go do formatu sklepu budowlanego.

Pod koniec lipca 2019 roku Solidarność skupiona przy Tesco informowała, że zlikwidowane ma zostać 8 dużych marketów w Polsce. Wśród nich znalazł się Gorzów Wielkopolski i hipermarket znajdujący się przy ul. Słowiańskiej. Do tej pory sieć Tesco sprzedała 5 dużych hipermarketów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie - powstaną tam sklepy sieci Kaufland. Natomiast pozostałe trzy hipermarkety, w tym ten w Gorzowie zostanie sprzedany sieci marketów budowlanych Leroy Merlin Polska.

Od tamtej pory minęły kilka miesięcy i postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda likwidacja Tesco wraz ze sklepami w pasażu handlowym przy ul. Słowiańskiej. Wszyscy najemcy lokali w pasażu mają wypowiedzenia. Według nieoficjalnych informacji - do końca lutego 2020 roku. To oznacza, że w marcu żaden sklep czy punkt usługowy nie będzie już tam funkcjonował. Jednak niektórzy właściciele nie czekają do ostatniej chwili i już zamknęli swoje lokale. Zlikwidowana została kwiaciarnia, punkt Lotto, salony Play, pralnia, poczta czy też kiosk.

W piątek 10 stycznia swoje rzeczy ze sklepu wynosili pracownicy CCC, a w Szachownicy pakowali towar. W trakcie likwidacji jest również salon Orange. Do końca lutego będzie działał natomiast punkt GSM, apteka i sklep zoologiczny.

Sam sklep Tesco funkcjonuje jeszcze normalnie, chociaż oferuje ograniczony asortyment. Według nieoficjalnych informacji do których dotarł portal gorzowianin.com sklep ma zostać zamknięty do końca marca lub najpóźniej do połowy kwietnia. Następnie obiekt przy ul. Słowiańskiej przejmie sieć Leroy Merlin Polska, która oprócz sklepu w Gorzowie kupiła jeszcze hipermarkety w Gdyni i Bydgoszczy.

Pod koniec grudnia 2019 roku transakcja pomiędzy Tesco, a Leroy Merlin Polska została zaopiniowana przez UOKiK i wkrótce nastąpi jej realizacja. To oznacza, że jak tylko sprzedaż zostanie sfinalizowana, Leroy Merlin Polska rozpocznie rekrutację pracowników do nowych placówek oraz ruszy z przebudową i dostosowaniem obiektów do formatu sklepu budowlanego.

Tym samym po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, budynek będzie standardowym, wielkoformatowym sklepem Leroy Merlin oferującym 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a dodatkowo będą usługi projektowania, transportu oraz montażu. Planowane otwarcie nowego sklepu w Gorzowie planowane jest na 2021 rok.

Fotoreportaż


1/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

1/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

2/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

2/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

3/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

3/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

4/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

4/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

5/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

5/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

6/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

6/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

7/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

7/7 Sklepy zamykają się przy Słowiańskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości