Wiadomości

Złota rączka rusza ponownie w marcu

7 stycznia 2020, 14:50, red
f
Władze Gorzowa ponownie ogłoszą konkurs na realizację programu "Złota rączka dla seniora". Bezpłatną pomocą dla seniorów w drobnych naprawach zajmie się organizacja, która wygra konkurs. Program ruszy w marcu i potrwa do końca 2020 roku.

Od marca do końca grudnia 2019 roku realizacją programu „Złota rączka dla seniora” zajmowała się fundacja Pozytywka. Miasto chce w tym roku ponownie zaoferować bezpłatną pomoc dla seniorów, dlatego też ponownie ogłosi konkurs wśród organizacji pozarządowych na realizację programu. 

„Złota Rączka” ma pomagać seniorom od marca do końca 2020 roku w drobnych naprawach, niewymagających natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy będę wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

W ramach programu fachowiec będzie mógł zająć się wymianą żarówek, wymianą gniazdek i włączników elektrycznych, wymianą uszczelek w przeciekających kranach, wymianą pokręteł baterii, słuchawek i węży prysznicowych. A także udrożnieniem zatkanego odpływu, wymianą wężyków, syfonu, spłuczki, rury lub deski sedesowej czy też uszczelnienia przecieków silikonem i odpowietrzenia kaloryferów.

Ponadto w ramach usług, "Złota Rączka" będzie mogła zająć się montażem lub wymianą zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, wymianą klamek lub montażem i demontażem mebli. Oprócz tego seniorzy będą mogli liczyć na naprawę lub wymianę zawiasów drzwi i drzwiczek, wymianą gałek i uchwytów, zawieszeniem obrazów, luster, rolet, półek i karniszy, uszczelnieniem okien i drzwi. A także uzupełnieniem drobnych ubytków w tynku i pomalowaniu ubytków.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości