Policjanci zatrzymali opla z cofniętym licznikiem [film]

9 stycznia 2020, 11:22, red
Na polskich drogach wciąż można spotkać samochody, którym cofnięto licznik. Dotychczas stan mierników spisywały stacje kontroli pojazdów, które nie miały jednak uprawnień do ukarania osób dopuszczających się tego procederu. Od nowego roku w walce z oszustami pomaga policja.

Od 1 stycznia 2020 roku podczas każdej kontroli drogowej, policjanci oprócz weryfikacji prawa jazdy, ubezpieczenia czy stanu pojazdu, spiszą również stan licznika pojazdu, a dane od razu trafią do centralnej ewidencji pojazdów. Takie kontrole mają wykazać czy w samochodach są cofane liczniki, co jest przestępstwem.

- Od kilku dni policjanci podczas każdej kontroli drogowej sprawdzają wskazania licznika. W poniedziałek 6 stycznia funkcjonariusze gorzowskiej drogówki zatrzymali kierującą oplem zafira za inne wykroczenie. W trakcie sprawdzania auta i wpisania ilości przejechanych kilometrów do centralnej ewidencji pojazdów, okazało się, że w tym właśnie samochodzie licznik był cofnięty o 30 tys. km – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Za ingerencję we wskazanie licznika grozi do 5 lat więzienia. Samej karze podlega osoba, która cofa drogomierz, ale również ta, które zleca jego korektę.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x