Kto i za ile będzie wywoził nasze śmieci?

8 stycznia 2020, 16:09, ak
fot. archiwum
Do przetargu na wywóz śmieci na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin wpłynęły po dwie oferty. Prawie każda ze złożonych ofert w trzech sektorach jest niższa od tego co zakładał Związek Celowy Gmin MG6. Niższe kwoty za wywóz odpadów nie oznaczają, że nie będzie podwyżki opłat za śmieci. Trzeba pamiętać, że od 1 marca 2020 roku wszystkich będzie obowiązywała segregacja odpadów.

W środę 8 stycznia zostały otwarte oferty w przetargu na wywóz śmieci w trzech sektorach - na terenie Gorzowa i okolicznych gmin. Jak się okazało, do przetargu stanęły dwie firmy - Konsorcjum firm Inneko i Komunalnik oraz firma Eneris Surowce. W sektorze II i III oferty są niższe, niż zakładany budżet, natomiast w sektorze I jedna oferta jest tańsza, a druga nieznacznie droższa niż to co planował Związek Celowy Gmin MG6.

Na odbiór odpadów w sektorze II, czyli w południowej części Gorzowa ZCG MG6 miało przeznaczonych 25 mln 800 tys. zł. Natomiast do przetargu wpłynęły dwie oferty, które są niższe od zakładanego budżetu. Konsorcjum firm Inneko i Komunalnik zaproponowało 23 mln 842 tys. zł za odbieranie odpadów, a firma Eneris Surowce 23 mln 999 tys. zł. Z kolei w sektorze III budżet wynosił 28 mln 900 tys. zł - Konsorcjum Inneko i Komunalnik zaproponowało 27 mln 210 tys. zł, a

Eneris Surowce 27 mln 999 tys. zł. W przypadku sektora I, czyli gmin Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec budżet wynosił 17 mln 500 tys. zł. Natomiast Konsorcjum Inneko i Komunalnik zaproponowało 16 mln 626 tys. zł, a Eneris Surowce 17 mln 978 tys. zł.

Teraz oferty, które zostały złożone w przetargu będą analizowane przez pracowników Związku Celowego Gmin MG6. Jeżeli nie będzie żadnych błędów formalnych, to wszystko wskazuje, że przetarg we wszystkich trzech sektorach wygra Konsorcjum Inneko i Komunalnik.

To, że oferty w przetargu są niższe, niż zakładało MG6 nie oznacza jednak, że nie będzie podwyżki opłat za wywóz śmieci. Trzeba pamiętać, że od 1 marca 2020 roku mieszkańcy Gorzowa będą mieli obowiązek segregowania śmieci i będzie tylko jedna stawka za wywóz śmieci. Ile? Szacuje się, że opłata możne wzrosnąć z 15 zł od osoby (jak jest obecnie) do nawet 20-22 zł.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x