Jest nowe pozwolenie na budowę asfaltowni

8 stycznia 2020, 12:58, red
fot. archiwum
Urząd Miasta Gorzowa wydał właśnie pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Silwanowskiej. Poprzednia decyzja urzędników została uchylona przez wojewodę lubuskiego, który uznał, że pozwolenie nie powinno zostać wydane z pominięciem stron zainteresowanych budową asfaltowni.

Firma Budomex S.A. otrzymała pod koniec sierpnia 2019 roku pozwolenie na budowę tymczasowej asfaltowni, która miała zostać wybudowana na czas rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Inwestor chciał postawić tymczasową wytwórnię asfaltu przy ul. Silwanowskiej, aby zaoszczędzić na transporcie i dojazdach ciężarówek z podgorzowskiego Deszczna.

Przeciwko inwestycji zaczęli protestowali mieszkańcy osiedla Magnolia Park i okolicznych bloków przy ul. Walczaka. Protestujący podkreślali, że obawiają się tego jak na ich zdrowie wpłyną opary wydobywające się z wytwórni asfaltu. A do tego tłumaczyli, że nie chcą kurzu, hałasu i kursów kilkudziesięciu ciężarówek dziennie pod swoimi oknami. Dlatego osoby sprzeciwiające się budowie tymczasowej asfaltowni postanowiły złożyć odwołanie do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod odwołaniem podpisało się ponad 50 mieszkańców oraz dyrekcja pobliskiego przedszkola wraz z rodzicami. Natomiast pod koniec września 2019 roku wojewoda lubuski uchylił pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych. Postępowanie w tej sprawie zostało wznowione.

We wtorek 7 stycznia 2020 roku Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że zostało zakończone postępowanie administracyjne w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Silwanowskiej za osiedlem Magnolia Park. Firma Budomex S.A. uzyskała pozwolenie na budowę i jeżeli decyzja nie zostanie ponownie uchylona przez wojewodę, będzie mogła ruszyć w końcu z pracami.

- Pozwolenie na budowę dla firmy Budomex S.A. zostało wydane zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca spełnił wszystkie wymogi formalne, więc miasto nie miało podstaw, aby nie wydać takiego dokumentu. Naszym obowiązkiem było przeanalizowanie wszystkich uwag, które zostały przekazane przy poprzednim dokumencie. Zgodnie z prawem budowlanym zostało ponownie wydanie pozwolenie na budowę. Jeżeli chodzi o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, to ta decyzja była już ostateczna na etapie poprzedniego postępowania. Jeśli chodzi o dalsze odwołania, to oczywiście wydana przez nas decyzja nie zamyka to żadnych możliwości. Zobaczymy czy ponownie wojewoda będzie chciał się w tej sprawie wypowiedzieć czy też prokuratura, która nadzoruje to postępowanie. Musimy również pamiętać, że wykonawca zaskarżył w sądzie poprzednią decyzję wojewody i to oczywiście komplikuje ten cały proces prawny - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zainteresowane osoby mogą zapoznać się z treścią decyzji od środy 8 stycznia do środy 22 stycznia w wydziale urbanistyki i architektury przy ul. Myśliborskiej 34.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x