Pijany 61-latek bez uprawnień kierował volkswagenem

8 stycznia 2020, 10:07
fot. archiwum
Policjanci gorzowskiej drogówki kontrolowali we wtorek prędkość pojazdów przy ul. Niwickiej. W pewnym momencie zauważyli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Okazało się, że 61-latek jest pijany, a do tego nie posiada prawa jazdy. Natomiast kolega, który po niego przyjechał był poszukiwany.

We wtorek 7 stycznia policjanci gorzowskiej drogówki kontrolowali prędkość przy ul. Niwickiej. W pewnym momencie radar pokazał, że jadący w kierunku policjantów volkswagen przekracza dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 48 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 61-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mało tego, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli volkswagena, po odbiór którego 61-latek wezwał swojego o rok młodszego kolegę. Gdy 60latek zjawił się na miejscu, policjanci sprawdzili jego dane w systemie. Byli zaskoczeni, gdy ich oczom ukazał się komunikat o tym, że 60-latek jest poszukiwany. W związku z tym, został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x