Wiadomości

Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?

7 stycznia 2020, 11:51, red
Wydaje się, że to żadne problem. Sztuczną choinkę rozbieramy, zwijamy i chowamy do piwnicy, czy na strych. Gorzej, jeżeli mamy żywe drzewko, lub ciętą choinkę.

Najmniejszy problem mają ci, którzy zdecydowali się kupić sztuczną choinkę. Ta wyląduje zapewne niebawem na strychu bądź w piwnicy. Pod koniec grudnia – na kolejne święta- będzie prawie jak nowa. Jednak gdy w naszym domu stoi cięta choinka, już po nowym roku widać, że jej kondycja nie jest najlepsza. Pomimo częstego podlewania, drzewko traci igły, a my jednocześnie tracimy cierpliwość przy codziennym ich zamiataniu.

Co więc zrobić? Czy choinkę wyrzucamy do BIO? Czy musimy ją ciąć na części i wywozić do punktu selektywnej zbiórki odpadów? Odpowiedź jest bardzo prosta. Drzewko traktujemy jak odpad wielkogabarytowy, więc zwykła śmieciarka, która opróżnia pojemniki, choinki nie zabierze. Firmy zajmujące się wywożeniem odpadów, tuż po 6 stycznia rozpoczną zakrojoną na szeroką skalę akcję zbierania choinek, która potrwa do lutego. Nie każdy pozbywa się drzewka tuż po nowym roku. Dlatego też po drzewka śmieciarki przyjadą kilka razy.

Jako że Gorzów i gminy wokół podzielone są na różne sektory, odbiór choinek odbędzie się w różne dni. Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru choinek na terenie Związku Celowego Gmin MG-6.

Sektor 1 – gminy wokół Gorzowa:

Santok: 10 stycznia, 6 lutego

Kłodawa: 10 stycznia, 6 lutego

Deszczno: 11 stycznia, 7 lutego

Bogdaniec: 14, 21 stycznia oraz 4 i 11 lutego

 

GORZÓW WIELKOPOLSKI - podział na sektory - ZOBACZ w którym mieszkasz sektorze

Sektor 2 – północna część Gorzowa Wielkopolskiego:

9 stycznia, 5 lutego

Sektor 3 – południowa część Gorzowa Wielkopolskiego

8,14, 21 stycznia, 11 lutego.

Choinkę najlepiej wystawić pod śmietnik na 1 dzień przed planowanym terminem odbioru.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości