Mieszkańcy os. Europejskiego w końcu doczekają się przedszkola [film]

31 grudnia 2019, 08:30, ak
fot. archiwum
W przyszłym roku ma zostać przygotowany projekt budowlany, a w 2022 roku z nowoczesnego przedszkola i żłobka na os. Europejskim mają już korzystać pierwsze dzieci. Będzie to nowoczesny i duży obiekt, który spełni oczekiwania mieszkańców.

Osiedle Europejskie to najmłodsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się osiedle w Gorzowie. W tę część miasta przeprowadzają się szczególnie osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Dlatego też dla mieszkańców Europejskiego ważne jest rozwijanie infrastruktury osiedla, tym bardziej że nowe bloki są budowane w ekspresowym tempie, a osiedle rozrasta się w stronę Gorzowskich Muraw i ul. Dobrej.

Dlatego też od 2017 roku mówi się o potrzebie budowy przedszkola i żłobka na os. Europejskim. Miasto przygotowało nawet dwa lata temu program funkcjonalno-użytkowy budowy przedszkola miejskiego, ale dokument trzeba było uaktualnić ze względu na dynamicznie rozwijający się rynek budowlany. Mając gotowy dokument, władze Gorzowa zapowiadają, że wezmą się za inwestycję już w 2020 roku.

- W przyszłym roku zostanie przygotowany projekt budowlany, a za dwa lata powstanie przedszkole. Będzie to duża placówka w której na początek będzie mieściło się pięć oddziałów przedszkolnych i trzy oddziały żłobkowe, oczywiście z możliwością rozbudowy przedszkola nawet do dziesięciu oddziałów. W budżecie są zapisane pieniądze na projekt, więc w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór projektanta – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak podkreślają urzędnicy, powstanie przedszkola z oddziałami żłobkowymi w 2022 roku powinno rozwiązać problemy mieszkańców os. Europejskiego, którzy potrzebują placówki dla swoich dzieci jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Nowoczesne przedszkole ze żłobkiem

Przedszkole z oddziałem żłobkowym zostanie wybudowane na działce o powierzchni 2 hektarów przy ul. Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej. Będzie to obiekt parterowy, przewidziany na 5 oddziałów przedszkolnych z możliwością bezkolizyjnej rozbudowy o kolejne 5 oddziałów. Każdy oddział będzie liczył po 25 dzieci. Do tego powstaną 3 oddziały żbłokowe.

Przy każdej sali zajęć zostaną wybudowane toalety dla dzieci orz zaplecza na pomoce i leżaki. Będzie też możliwość wyjścia na duży taras z każdej sali. W przedszkolu będzie mieściła się również sala gimnastyczna o powierzchni 120 metrów kwadratowych z pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Ponadto w budynku znajdzie się sala zabaw i szatnie.

Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu, zostanie wybudowany plac zabaw z wydzieleniem części dla dzieci młodszych. Teren przedszkola będzie ogrodzony, a do tego będzie posiadał monitoring i alarm.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x