Włamywał się do kościołów. Został zatrzymany

30 grudnia 2019, 11:35, red
fot. Lubuska policja
Policjanci zatrzymali 26-latka, który włamał się do kilku kościołów na terenie Gorzowa. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Straty szacuje się kilka tysięcy złotych.

Przed świętami Bożego Narodzenia doszło do włamań do kilku kościołów na terenie Gorzowa. Złodziej zazwyczaj za cel obierał sobie kościelne skarbonki, w których były pieniądze. By dostać się do środka kościoła, wybijał szyby, wyważał drzwi, przez co powodował spore straty.

- Policjanci ustalili, że za włamania i kradzież pieniędzy z kościelnych skarbonek odpowiedzialny jest 26-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 23 grudnia przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy włamywał się do jednej ze świetlic Caritasu. Tam chciał zabrać różne artykułu spożywcze. Usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Łączna suma strat, jak ustalili śledczy, sięga kilku tysięcy złotych – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

26-latek jest doskonale znany policji. W przeszłości usłyszał kilkadziesiąt zarzutów za różne przestępstwa. Były to przede wszystkim kradzieże i włamania, a także uszkodzenia mienia. Za kolejne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślają policjanci zatrzymany mężczyzna nie odpowiada za kradzież pieniędzy ze skarbonki w kaplicy katedralnej do której doszło w pierwszy dzień świąt 25 grudnia o czym portal gorzowianin.com informował w tekście „Zuchwała kradzież w kościelnej kaplicy”.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości