Wiadomości

Profanacja kościoła pod Gorzowem

26 grudnia 2019, 14:20, ak
fot. Anna Kluwak
Do profanacji kościoła doszło w środowy wieczór 25 grudnia w Jeninie koło Gorzowa. Nieznany sprawca lub sprawcy rozwalili drzwi wejściowe, przez które dostali się do środka i zniszczyli wyposażenie kościoła, w tym krzyże. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Wieczorem w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia dyżurny gorzowskiej policji otrzymał informację o tym, że drzwi wejściowe do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Jeninie zostały uszkodzone. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który potwierdził, że rzeczywiście doszło do zniszczenia drzwi, ale nie tylko.

- Nieznany sprawca lub sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe, a następnie dostali się do środka, gdzie zostały zniszczone elementy wyposażenia kościoła. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki i psy tropiące – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Według informacji do których dotarł portal gorzowianin.com oprócz drzwi, zostały zniszczone krzyże. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że doszło do próby podpalenia ławki tuż przy wejściu, ale na szczęście nieskuteczne.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie tego zdarzenia- śledczy będą ustalać, kto odpowiada za profanację kościoła. To już drugie zdarzenie w kościele do którego doszło w pierwszy dzień świąt. Wcześniej ktoś ukradł pieniądze ze skarbonki w kaplicy katedralnej w Gorzowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Zuchwała kradzież w kościelnej kaplicy”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości