Bezpiecznie dojedźmy na święta

24 grudnia 2019, 15:30, red
fot. Lubuska policja
Lepiej o kilka minut później, niż kilkanaście lat za wcześniej – z taką myślą powinniśmy wyruszyć w trasę, aby dotrzeć do najbliższych na Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób, aby podzielić się opłatkiem z bliskimi i spędzić z nimi ten wyjątkowy czas musi pokonać często setki kilometrów. Pamiętajmy, aby odpowiednio się do tej podróży przygotować i przede wszystkim jechać bezpiecznie.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby podzielić się opłatkiem i przeżyć ten czas z najbliższymi osobami. Wiąże się to często z wyjazdami, podczas których musimy pokonać nawet setki kilometrów. Dlatego też policja apeluje do kierowców, aby ściągnęli nogę z gazu i dojechali do celu bezpiecznie. Lepiej dojechać do celu kilka minut później, niż kilkanaście lat za wcześnie.

- Przygotowując się do jazdy, powinniśmy zadbać również o stan techniczny naszego pojazdu. Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy, trasy alternatywne, stan psychofizyczny kierujących, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów drogowych będzie kluczowe w bezpiecznym dotarciu do celu. O los podróżnych troszczyć się będą lubuscy policjanci, którzy prowadzić będą wzmożone działania ukierunkowane właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie świątecznym – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kierowcy powinni spodziewać się częstszych kontroli stanu trzeźwości i prędkości z jaką się poruszają. Patrole będą ustawione nie tylko na drogach krajowych, ale również na drogach wojewódzkich czy gminnych.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2018 roku podczas Świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa lubuskiego doszło do 12 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 11 zostało rannych. Ponadto policjanci odnotowali 151 kolizji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości