Wiadomości

Pijany 61-latek z zakazem za kierownicą mazdy

23 grudnia 2019, 15:33, red
fot. Lubuska policja
W niedzielny wieczór policjant po służbie zatrzymał pod sklepem w Kłodawie pijanego kierowcę mazdy. Okazało się, że 61-latek siedzący za kierownicą samochodu ma w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. 61-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

W niedzielę 22 grudnia gorzowski policjant Marcin Ostrowski, będąc po służbie wybrał się na spacer z psem. W okolicach sklepu w Kłodawie, zobaczył jak na sklepowy parking wjeżdża samochód marki mazda. Jego nienaturalna i dziwnie wyglądająca jazda wskazywała, że kierowca auta może być pod wpływem alkoholu.

- Reakcja policjanta jednoznaczna. Otworzył drzwi samochodu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a potem przy pomocy świadka zdarzenia przetrzymał kierowcę do przyjazdu policyjnego patrolu. Po badaniu trzeźwości okazało się, 61-letni kierowca mazdy ma w swoim organizmie dwa promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kary zasądzonej właśnie za niestosowanie się do wcześniejszego, orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości