Wiadomości

Co się stało ze szkolnymi pieniędzmi?

23 grudnia 2019, 14:56, red
fot. archiwum
W Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie doszło do nadużyć, których dopuściła się kobieta prowadząca księgowość. Audyt wykazał, że ze szkolnego konta zniknęło 200 tys. zł. Sprawą zajmuje się prokuratura, a kobiecie za przywłaszczenie pieniędzy grozi do 5 lat więzienia.

Przed weekendem portal gorzowianin.com informował o tym, że z kasy Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie zniknęło 200 tys. zł. Braki finansowane wykazał audyt, który został przeprowadzony w placówce na zlecenie Urzędu Miasta.

- Podczas rutynowej kontroli pracownicy zajmujący się nadzorem finansowym wykryli nieprawidłowości w Szkole Podstawowej nr 16. W tej sprawie została zawiadomiona prokuratura, a pracownik zajmujący się finansami szkoły został zwolniony. Zawiadomienie dotyczy finansów szkoły i nieprawidłowości z tym związanych – mówił portalowi gorzowianin.com Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Za wyprowadzenie pieniędzy ze szkolnego konta jest odpowiedzialna główna księgowa, która od razu została zwolniona z placówki. Jak się okazało, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do prokuratury już w październiku, kiedy rozpoczęły się pierwsze kontrole.

- Od końca października prowadzone jest postępowanie pod kątem przywłaszczenia środków finansowych. Obecnie jest zbierany materiał dowodowy. Śledczy wystąpili z wniosek do banku o udostępnienie kont bankowych kobiety, aby sprawdzić co działo się z pieniędzmi. Podejrzana kobieta nie została jeszcze przesłuchana. Za przywłaszczenie pieniędzy, które zostały powierzone kobiecie pod opiekę grozi do 3 miesięcy do 5 lat więzienia – tłumaczy Roman Witkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości