Wiadomości

Gorzów: Z kasy szkoły zniknęło 200 tys. zł [film]

19 grudnia 2019, 14:03, red
W Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie doszło do nadużyć, których dopuściła się osoba odpowiedzialna za prowadzenie księgowości. Audyt wykazał, że ze szkolnego konta zniknęło 200 tys. zł.

Miejscy urzędnicy już od dłuższego czasu zauważyli, że w Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego nie dzieje dobrze. Dlatego kilka tygodni temu został przeprowadzony tam audyt.

To , że w placówce nie dzieje się dobrze miejscy urzędnicy zauważyli już wcześniej. Dlatego kilka tygodni temu przeprowadzono tam niezapowiedziany audyt.

- Podczas rutynowej kontroli pracownicy zajmujący się nadzorem finansowym wykryli nieprawidłowości w Szkole Podstawowej nr 16. W tej sprawie została zawiadomiona prokuratura, a pracownik zajmujący się finansami szkoły został zwolniony. Zawiadomienie dotyczy finansów szkoły i nieprawidłowości z tym związanych – komentuje krótko Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wiadomo, że chodzi o księgową, która wyprowadziła z kasy szkoły 200 tys. zł. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało wysłane, ale jeszcze nie dotarło do prokuratury.

- Wciąż nie mamy oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie – mówi Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Ewentualne postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone prawdopodobnie pod kątem przywłaszczenia znacznej ilości gotówki.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości