Gorzów: Z kasy szkoły zniknęło 200 tys. zł [film]

19 grudnia 2019, 14:03, red
W Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie doszło do nadużyć, których dopuściła się osoba odpowiedzialna za prowadzenie księgowości. Audyt wykazał, że ze szkolnego konta zniknęło 200 tys. zł.

Miejscy urzędnicy już od dłuższego czasu zauważyli, że w Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego nie dzieje dobrze. Dlatego kilka tygodni temu został przeprowadzony tam audyt.

To , że w placówce nie dzieje się dobrze miejscy urzędnicy zauważyli już wcześniej. Dlatego kilka tygodni temu przeprowadzono tam niezapowiedziany audyt.

- Podczas rutynowej kontroli pracownicy zajmujący się nadzorem finansowym wykryli nieprawidłowości w Szkole Podstawowej nr 16. W tej sprawie została zawiadomiona prokuratura, a pracownik zajmujący się finansami szkoły został zwolniony. Zawiadomienie dotyczy finansów szkoły i nieprawidłowości z tym związanych – komentuje krótko Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wiadomo, że chodzi o księgową, która wyprowadziła z kasy szkoły 200 tys. zł. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało wysłane, ale jeszcze nie dotarło do prokuratury.

- Wciąż nie mamy oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie – mówi Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Ewentualne postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone prawdopodobnie pod kątem przywłaszczenia znacznej ilości gotówki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości