W Gorzowie stanęła szafa dla potrzebujących

19 grudnia 2019, 12:50, mk
Na skraju gorzowskiego Kwadratu stanęła szafa. Można tam przynieść ciepłe ubrania, z których na pewno skorzystają osoby potrzebujące. Jak się okazało, pomysł jest strzałem w dziesiątkę, bo w ciągu kilkudziesięciu godzin szafa wypełniła się ubraniami i jedzeniem.

Inicjatorką akcji jest Dominika Choroszko, na co dzień reporterka regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej. To ona znalazła w internecie zdjęcie podobnej szafy i postanowiła taką samą postawić w naszym mieście.

- Pomyślałam, że skoro tam się udało, dlaczego w Gorzowie miałoby się to nie udać. Pomyślałam, że fajnie byłoby się zaangażować i zrobić coś dobrego przed świętami. Warto zaznaczyć, że jest to taka wersja „demo”. Może nie jest najpiękniejsza, może też nie jest największa, ale już widać, że zainteresowanie jest tak duże, że brakuje miejsca. A jeżeli będzie tak dalej, to będziemy stawiać inne szafy w różnych miejscach w Gorzowie – mówi Dominika Choroszko.

Każdy ma chociaż jedną niepotrzebną rzecz w szafie, np. kurtkę/bluzę/koc/szalik lub cokolwiek innego, co może dać trochę ciepła drugiej osobie. Zamiast wyrzucać albo przez lata trzymać te rzeczy w domu, każdy może zostawić je na gorzowskim Kwadracie. Każdy też może z tej szafy coś zabrać.

- Jest wiele osób, które potrzebują pomocy, jest wiele osób, które być może się wstydzą tutaj podejść i coś wziąć, ale uważam, że z czasem to nabierze takiego rozpędu, że będzie się działo. Sama dorzuciłam parę rzeczy i będę to robić regularnie. To bardzo dobry pomysł – stwierdziła jedna z gorzowianek, która dokładała rzeczy do szafy na kwadracie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości