Tunel na 4 peron w końcu otwarty!

19 grudnia 2019, 11:44, mk
foto i wideo: Paweł Winnicki
W końcu mieszkańcy Gorzowa mogą bezpiecznie i szybko dotrzeć na 4 peron dworca kolejowego. Po wielomiesięcznym remoncie oddano do użytku tunel, łączący budynek główny dworca z peronem, z którego odjeżdżają pociągi w kierunku Zbąszynka i Zielonej Góry.

Pierwotnie tunel miał zostać udostępniony pasażerom pociągów w październiku. Tak się jednak nie stało i przez długie miesiące podróżni, którzy chcieli pojechać np. do Warszawy pociągiem Intercity, czy do Zielonej Góry pociągiem regionalnym, musieli przechodzić przez ciemne i długie tymczasowe tunele, krążąc praktycznie wokół całego dworca.

Sprawa komplikowała się, gdy na zewnątrz panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Pasażerowie musieli podczas opadów deszczu, czy śniegu przechodzić często pomiędzy dworcem a wciąż istniejącym placem budowy. Przejście do peronu czwartego prowadziło też przez drogę, po której jeździły ciężarówki.

Od zamknięcia tunelu minęło ponad 2,5 roku. Jak pisze jeden z naszych czytelników, dopiero tym akcentem można uznać modernizację za całość z estakadą za zakończoną inwestycję. Na uwagę zasługuje wydzielone przejście w tunelu do odnowionej windy towarowej na peron 3.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości