Co słychać na remontowanej ul. Kostrzyńskiej? [zdjęcia]

, 00:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej skupia się obecnie na remoncie drogi na odcinku od ul. Dobrej do węzła S3. Problemem jest natomiast budowa wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Zatorze. Tutaj prace mogą potrwać nawet dłużej, niż do połowy 2020 roku.

We wrześniu firma Budimex S.A. złożyła kolejny wniosek o wydłużenie prac przy ul. Kostrzyńskiej. Tym razem z końca grudnia 2019 na lipiec 2020. Powód? Odkryte groby i prace archeologiczne w rejonie kościoła. Dlatego też roboty w tym miejscu musiały zostać przerwane na czas wejścia archeologów na teren budowy.

Obecnie wykonawca na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobrą do węzła S3 prowadzi intensywne prace. Prowadzi tam roboty podziemne, naziemne, a także brukarskie. W niektórych miejscach pojawiły się pierwsze wylewki asfaltu. Jeżeli chodzi natomiast na zabytkowy cmentarz w rejonie kościoła na Wieprzycach, to większość pochówków już ekshumowano. Całkowity remont tego odcinka potrwa jeszcze prawdopodobnie do maja 2020 roku.

Z kolei odcinek od skrzyżowania z ul. Dobrą do placu Słonecznego jest praktycznie zrealizowany. Ruch samochodowy dwukierunkowy jest udostępniony na całości tego odcinka. Część odcinka od ul. Minerów do placu Słonecznego nadal jest bez warstwy ścieralnej, dlatego kierowcy powinni uważać na wystające studzienki kanalizacyjne i uskoki. Na całości odcinka trwają prace wykończeniowe brukarskie. Realizowane są także korekty zjazdów do nieruchomości.

Roboty prowadzone się ciągle przy budowie wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Zatorze. Realizacja przejazdu okazała się bardziej problematyczna, dlatego też wykonawca zakłada, że prace na tym odcinku mogą potrwać dłużej niż do połowy 2020 roku.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x