Ruszyła wielka akcja likwidacji dzikich wysypisk śmieci [film]

18 grudnia 2019, 17:18, ak
fot. Marcin Kluwak
W tym tygodniu rozpoczęło się sprzątanie dzikich wysypisk śmieci na terenie Gorzowa. Akcję prowadzi Związek Celowy Gmin MG6, który przeznaczył na ten cel 135 tys. zł. Sprzątanie odbywa się również w podgorzowskich gminach.

Nie ma w Gorzowie osiedla na którym nie byłoby dzikiego wysypiska śmieci, gdzie mieszkańcy wyrzucają wszystko co się da – od zużytych opon, poprzez gruz czy też stare meble. Dlatego też Związek Celowy Gmin MG6 postanowił zająć się problemem i rozpoczął wielką akcję sprzątania zarówno na terenie Gorzowa, jak i podgorzowskich gmin.

- Zadbajmy jeszcze bardziej o otaczające nas środowisko. MG-6 odbiera wszystkie odpady komunalne, wytworzone w gospodarstwie domowym. Podrzucanie śmieci do lasów czy rowów nie ma sensu – tłumaczy Katarzyna Szczepańska, dyrektor Związku Celowego Gmin MG6.

W Gorzowie sprzątanie trwa obecnie przy ul. Piłkarskiej, Pankiewicza, Teatralnej, Mazowieckiej, Wał Okrężny, Mickiewicza, Okulickiego, Sosabowskiego, Jastrzębiej i Okrzei. Z koleipoza miastem, lokalizacje do uprzątnięcia wskazują gminy.

Akcja sprzątania dzikich wysypisk śmieci potrwa do końca 2019 roku. Związek Celowy Gmin MG6 wygospodarował na ten cel 135 tys. złotych. - Na gminę przypada średnio po 15 tys. zł, natomiast w Gorzowie przeznaczyliśmy na likwidację dzikich wysypisk śmieci aż 60 tys. zł. Pracami zajmuje się firma Inwencja – mówi Szczepańska

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości