Wiadomości

Odnowiona zieleń w parku Róż

18 grudnia 2019, 11:15
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż zakończyły się prace związane z rewitalizacją zieleni. Domek dla kaczek wrócił na wyspę stawu, zostały posadzone nowe drzewa i krzewy, zagospodarowania doczekały się też trawniki.

Przez ostatnie tygodnie trwały prace związane z zagospodarowaniem parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż. W ramach prac posadzono 25 nowych drzew i prawie 33 tysiące bylin, roślin cebulowych i krzewów. Odświeżono szatę roślinną, a na zagospodarowanych trawnikach już wczesną wiosną pojawią się pierwsze krokusy.

- Część krajobrazu przy mostku położonym obok stawu wypełniły wierzby płaczące, podobnie jak to było przed wojną. Zamontowano urządzenia służące ochronie drobnych zwierząt - owadów, ptaków, kaczek. Na wyspie stawu ponownie posadowiono domek dla kaczek, który był tam przed wielu laty. Dominującym gatunkiem nasadzonych drzew jest kasztanowiec biały i czerwony – opowiada Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

W parku nie ma już drzewa z gatunku tulipanowiec amerykański. Przesadzono je do trzech innych okazów z tego gatunku w parku przy Szpitalu Psychiatrycznym. Polana na której rosło drzewo zyskało nową funkcję - będzie to teraz miejsce przeznaczone na rekreacje, tutaj będą się odbywały m.in. miejskie uroczystości. Natomiast w 2020 roku zostaną wykonane kolejne prace w ramach rewitalizacji parku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości