Wiadomości

Pijany mężczyzna uciekał przed policją [film]

14 grudnia 2019, 15:20, ak
fot. Anna Kluwak
Kierowca opla, który był pod wpływem alkoholu uciekał pieszo przed policjantami. W trakcie pieszego pościgu padły strzały ostrzegawcze. Ponadto podczas zatrzymania mężczyzna uderzył policjantkę. Wszystko działo się na osiedlu Staszica w Gorzowie.

Informację o zdarzeniu w rejonie ul. Matejki i Młodych otrzymaliśmy od naszej czytelniczki Marty na facebookowym profilu gorzowianin.com. W sobotę 14 grudnia o godz. 13.40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyzna bije kobietę. Na miejsce zostali wysłani policjanci

- Po przyjeździe policyjnego patrolu, nikogo nie było w pobliżu wskazanego miejsca. Kiedy funkcjonariusze sprawdzali pobliski teren, w pewnym momencie na środku drogi zatrzymał się opel vectra z którego wysiadł mężczyzna. Ten na widok policjantów zaczął uciekać w stronę działek. Za uciekającym mężczyzną ruszyli policjanci, którzy oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Po kilkudziesięciu metrach udało się dogonić mężczyznę, który w trakcie zatrzymania uderzył policjantkę. Okazało się, że kierowca opla był pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu – mówi portalowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci podkreślają, że cały czas próbują wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Póki co nie jest znana tożsamość mężczyzny, ponieważ podaje fałszywe dane. Jedno jest pewne, kierujący oplem odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej policjantki. 

AKTUALIZACJA

Policjantom udało się już ustalić tożsamość zatrzymanego mężczyzny. - To 37-letni mieszkaniec Gorzowa, który ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Był poszukiwany trzema listami gończymi oraz przez Interpol. 37-latek po wykonanych czynnościach zostanie od razy przetransportowany do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę za popełnione wcześniej przestępstwa - komentuje Maludy.

Fotoreportaż


1/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

1/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

2/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

2/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

3/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

3/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

4/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

4/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

5/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

5/5 Zatrzymanie pijanego mężczyzny na Matejki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości