Pęknięta rura na Wodnej

13 grudnia 2019, 10:50, red
fot. Anna Kluwak
W piątkowy poranek doszło do awarii wodociągu przy ul. Wodnej w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna, która zabezpiecza teren w którym wycieka woda oraz pogotowie wodociągowe.

W piątek 13 grudnia na skrzyżowaniu ul. Wodnej i Spichrzowej doszło do awarii wodociągu. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej przed godz. 10 otrzymał zgłoszenie o pękniętej rurze z której wycieka na asfalt woda. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej, który zabezpieczył teren awarii oraz pogotowie wodociągowe.

- Na ten moment możemy powiedzieć, że doszło do pęknięcia rury wodociągowej. Jednak nie wiemy dokładnie w którym miejscu. Szukamy obecnie zasuwy, aby odciąć dopływ wody, tak aby nie wyciekała już na asfalt. Następnie sprawdzimy jaka jest przyczyna tej usterki. Jeżeli uda nam się już odciąć dopływ wody do ul. Wodnej, wówczas przystąpimy do prac naprawczych – komentuje Jakub Andrzejewski z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Na czas prac naprawczych wody nie będą mieli mieszkańcy ul. Wodnej. Jak podkreśla Andrzejewski, aby naprawić awarię, trzeba będzie zerwać asfalt. Pracownicy PWiK będą się starali, aby pęknięta rura została naprawiona jeszcze dzisiaj. Ulica Wodna nie jest przejezdna.

AKTUALIZACJA

Jak informuje PWiK awaria powinna zostać usunięta jeszcze dzisiaj do godz. 17. Beczkowóz z wodą zostanie podstawiony na czas trwania prac.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x