Ktoś chce zaszkodzić psom na os. Piaski?

7 grudnia 2019, 13:15, red
fot. czytelniczka Katarzyna
W piątkowe popołudnie ktoś rozrzucił gwoździe i wkręty owinięte w suszone mięso na trawniku i chodniku wzdłuż ul. Dowbora-Muśnickiego w Gorzowie. Taki „przysmak” znalazła pani Katarzyna, która apeluje do właścicieli psów, aby uważali na swoich pupili.
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka, która opowiedziała o sytuacji jaka przydarzyła się jej w piątkowe popołudnie 6 grudnia na os. Piaski w Gorzowie. - Na trawniku i chodniku wzdłuż ul. Dowbora-Muśnickiego właściciele psów mogą znaleźć "przysmaki dla psów" w postaci gwoździ owiniętych czymś co przypomina suszone mięso – opisuje pani Katarzyna i dołącza zdjęcie na którym widać, jak faktycznie sporej wielkości wkręt owinięty w mięso.

„Przysmaki” z gwoździami i wkrętami zostały znalezione po stronie Intermarche. Pani Katarzyna apeluje do właścicieli czworonogów, aby uważali na swoje psiaki podczas spacerów. Ponadto sprawa została zgłoszona na policję.

Połknięcie gwoździ lub wkrętów może być bardzo niebezpieczne dla psa, a bez interwencji weterynarza może skończyć się nawet tragicznie. Pies zje taki "przysmak", ponieważ dobrze pachnie, a zanim zdążymy zareagować, może być już za późno.

Jak rozpoznać czy pies zjadł na spacerze gwoździe lub wkręty? Zwierzę nie pozwala się dotykać, nie chce jeść, wymiotuje i boli je brzuch. Nie rusza się, ponieważ metalowe gwoździe ranią go od środka, mogą przebić nawet przełyk lub jelita.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości