Co z parkingiem przy ul. Wełniany Rynek? [film]

5 grudnia 2019, 11:32, red
fot. Julita Wites
W połowie grudnia poznamy wyniki testów, które były przeprowadzone przy ul. Wełniany Rynek. To właśnie raport firmy prowadzącej testy da odpowiedź na pytanie czy będziemy mogli dalej parkować w centrum Gorzowa czy też miejsca postojowe zostaną całkowicie zlikwidowane.

Pod koniec października przy ul. Wełniany Rynek i ul. Hawelańskiej ruszyły testy w ramach projektu „Centrum Gorzowa od-nowa”. Na czas testów ograniczono prędkość samochodów do 20 km/godz, a na całej szerokości jezdni został dopuszczony ruch pieszych. Przez pierwsze dwa tygodnie parkowanie zostało ograniczone do pasa dla około 6 pojazdów, następnie wszystkie miejsca postojowe zostały wyłączone z ruchu za pomocą skrzynek z kwiatami i betonowych słupów. Testy miały potrwać do 30 listopada. Jednak mamy początek grudnia, a parkingi wzdłuż ul. Wełniany Rynek są wciąż wyłączone z użytkowania.

Dlatego też pojawia się pytanie czy kierowcy będą mogli dalej parkować przy ul. Wełniany Rynek. - Słupki ograniczające parkowanie oraz donice pozostaną na swoich miejscach do 15 grudnia, kiedy poznamy odpowiedź na pytanie co dalej z organizacją ruchu przy ul. Wełniany Rynek – tłumaczy Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznej.

Właśnie 15 grudnia zostanie przedstawiony dokument, w którym firma prowadząca testy zaprezentuje swoje spostrzeżenia co do zagospodarowania tej przestrzeni. Zdania wśród mieszkańców są na ten temat podzielone – jedni są za likwidacją miejsc postojowych i postawienie na ruch pieszych oraz przestrzeń do wypoczynku, natomiast zmotoryzowani i przedsiębiorcy chcą przywrócenia parkingu w pełnym wymiarze, tak jak przed testami.

Ankieta

Parkowanie przy ul. Wełniany Rynek

  • Jestem za pozostawieniem miejsc parkingowych67.93%
  • Miejsca postojowe powinny zostać zlikwidowane23.81%
  • Jest mi to obojętne6.23%
  • Nie mam zdania2.04%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1718


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x