Zaskakujące oferty na projekt Kosynierów Gdyńskich

5 grudnia 2019, 15:24, red
fot. archiwum
Do przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich zgłosiły się trzy firmy. Ciekawostką jest to, że dwie oferty poniżej budżetu są niemal identyczne. Firmy zaproponowały taką samą kwotę całkowitą za wykonanie dokumentacji, natomiast różnią się jedynie wyceną za realizację poszczególnych prac.

Władze Gorzowa analizują obecnie oferty, które wpłynęły do drugiego przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku blisko 1,2 km od ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna oferta przewyższała budżet miasta o 61 tys. 990 zł - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal z Gorzowa zaproponowało 335 tys. 790 zł za wykonanie dokumentacji projektowej.

Tym razem swoje oferty złożyły aż trzy firmy, z czego dwie mieszczą się w budżecie. Urzędnicy zapisali na realizację dokumentacji projektowej 273 tys. 800 zł. Na zakres po stronie miasta zostało przeznaczone 200 tys. zł, a na zakres PWIK 73 tys. 800 zł. Ciekawostką jest to, że dwie firmy - Konsorcjum Augmen Consulting Group i Segi-Eko oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal złożyły ofertę poniżej budżetu na identyczną kwotę całkowitą za wykonanie dokumentacji - 270 tys. 600 zł. Oferty różnią się jedynie jeżeli chodzi o wycenę za realizację prac z zakresu miasta i PWiK.

Konsorcjum Augmen Consulting Group i Segi-Eko zaoferowało 233 tys. 700 zł za przygotowanie projektu z zakresu miejskiego i 36 tys. 900 zł z zakresu PWiK. Z kolei Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal zaproponowało odpowiednio 180 tys. 810 zł i 89 tys. 790 zł. Natomiast trzecia oferta przekracza dwukrotnie, to co założyło miasto. Firma Highway chce 528 tys. 900 zł za wykonanie dokumentacji - 325 tys. 950 zł za zakres miasta i 202 tys. 950 tys. zł za zakres PWiK.

Urzędnicy mają w tym przypadku nie lada wyzwanie, ponieważ muszą przeanalizować złożone oferty i zdecydować, która z tych dwóch firm zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej. Wykonawca będzie miał 30 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie koncepcji w dwóch wariantach. Ale przygotowanie pozostałych dokumentów będzie trwało o wiele dłużej. Potrzebne będzie aż 7 miesięcy na wykonanie projektu budowlanego oraz złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Natomiast na przygotowanie projektów wykonawczych, kosztorysu inwestorskiego czy projektu tymczasowej i docelowej organizacji ruchu aż 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Same prace budowlane przy ul. Kosynierów Gdyńskich są zaplanowane na lata 2021-2022. Roboty mają zostać podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie miałoby zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Żwirowej, Roosevelta, Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich, następny etap objąłby odcinek od skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską do wysokości ul. Krzywoustego, a trzeci etap odcinek od ul. Krzywoustego do ronda Kosynierów Gdyńskim włącznie z rondem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x