Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

4 grudnia 2019, 14:49, red
fot. Lubuska Policja
Zdarzają się już noce, gdy słupek rtęci spada poniżej zera. To prawdziwe zagrożenie dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Z pomocą osobom bezdomnym ruszyli gorzowscy policjanci wspomagani przez przedstawicieli innych instytucji. My też nie pozostawajmy obojętni. Nasze zgłoszenie może uratować komuś życie.

Gdy tylko temperatura na zewnątrz zaczęła zbliżać się w okolice zera, policjanci rozpoczęli sprawdzać pustostany, opuszczone budynki, pomieszczenia gospodarcze i ogródki działkowe, czyli te miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomnii.

- Gdy funkcjonariusze spotkają osoby potrzebujące, sprawdzają przede wszystkim czy miejsce, w którym się znajdują nie zagraża ich bezpieczeństwu. Często, działając wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, policjanci obdarowują bezdomnych kubkiem ciepłej herbaty i przedmiotami, które pomogą im się ogrzać. Informują ich także o tym, że są miejsca, gdzie mogą schronić się w mroźne dni – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo osób samotnych, bezradnych i bezdomnych jest dużo większe. Warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na nr alarmowy 997 lub 112 i wskazanie miejsca, gdzie taka osoba przebywa. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „Bezdomność”. Tam też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości