Wiadomości

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

4 grudnia 2019, 14:49, red
fot. Lubuska Policja
Zdarzają się już noce, gdy słupek rtęci spada poniżej zera. To prawdziwe zagrożenie dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Z pomocą osobom bezdomnym ruszyli gorzowscy policjanci wspomagani przez przedstawicieli innych instytucji. My też nie pozostawajmy obojętni. Nasze zgłoszenie może uratować komuś życie.

Gdy tylko temperatura na zewnątrz zaczęła zbliżać się w okolice zera, policjanci rozpoczęli sprawdzać pustostany, opuszczone budynki, pomieszczenia gospodarcze i ogródki działkowe, czyli te miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomnii.

- Gdy funkcjonariusze spotkają osoby potrzebujące, sprawdzają przede wszystkim czy miejsce, w którym się znajdują nie zagraża ich bezpieczeństwu. Często, działając wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, policjanci obdarowują bezdomnych kubkiem ciepłej herbaty i przedmiotami, które pomogą im się ogrzać. Informują ich także o tym, że są miejsca, gdzie mogą schronić się w mroźne dni – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo osób samotnych, bezradnych i bezdomnych jest dużo większe. Warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na nr alarmowy 997 lub 112 i wskazanie miejsca, gdzie taka osoba przebywa. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „Bezdomność”. Tam też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości