Wiadomości

Światła na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej zostaną!

3 grudnia 2019, 20:32, ak
Kierowcy jeżdżący na os. Piaski przez ul. Wyszyńskiego i Owocową mogą odetchnąć z ulgą. Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu nie zostanie zdemontowana, chociaż miała funkcjonować tylko na czas przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego.

Pod koniec listopada zakończyły się prace przy przebudowie ul. Kazimierza Wielkiego. Obecnie trwają odbiory drogi. W związku zakończoną inwestycją kierowcy nie muszą już korzystać z objazdów i jechać przez ul. Wyszyńskiego i Owocową, ponieważ ul. Kazimierza Wielkiego jest przejezdna na całym odcinku. Dlatego też wielu czytelników portalu gorzowianin.com dopytywało się czy światła na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej, które zostały zamontowane na czas remontu, zostaną na stałe czy też w najbliższych dniach zostaną zdemontowane.

Mamy dobrą wiadomość. Światła zostaną na swoim miejscu. - Z sygnałów od mieszkańców i z naszych obserwacji wynika, że ruch na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej uspokoił się. Skłaniamy się ku temu, aby sygnalizację świetlną w tym miejscu zostawić. Czekamy na głosy mieszkańców i ich ocenę, chociaż już dzisiaj widzimy, że większość kierowców jest zadowolona z takiego rozwiązania – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jednak zanim kierowcy przyzwyczaili się do świateł na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej minęło trochę czasu. Kiedy na początku marca 2019 roku światła zaczęły działać, były utrudnienia i tworzyły się korki. Jednak wraz z upływem miesięcy zmotoryzowani przyzwyczaili się do sygnalizacji, a wyjazd z os. Piaski był znacznie ułatwiony. Światła zostały rówież uruchomione ze względu na autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji, które musiały jechać objazdem przez ul. Owocową.

Ankieta

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej powinna zostać?

  • Tak76.38%
  • Nie16.38%
  • Nie mam zdania4.18%
  • I tak w niczym nie pomogła3.05%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1770

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości