Wiadomości

Tragedia na budowie [film]

3 grudnia 2019, 18:14, ak
fot. Julita Wites
W miniony weekend doszło do tragicznego w skutkach wypadku na placu budowy przy ul. Sosnkowskiego w Gorzowie. Z dachu budynku spadł 39-letni mężczyzna, który zginął na miejscu.

Do wypadku na placu budowy doszło w sobotę 30 listopada przy ul. Sosnkowskiego w Gorzowie. Z dachu budowanego bloku spadł mężczyzna, który wykonywał prace budowlane. 39-latek zginął na miejscu. Sprawą zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy oraz prokuratura. We wtorek 3 grudnia została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

- Przyczyną śmierci 39-letniego mężczyzny był uraz klatki piersiowej i wewnętrzny krwotok. Prokuratur prowadzi postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia osoby na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez niezapewnienie właściwych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy – opowiada Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według wstępnych ustaleń Państwowej Inspekcji pracy, do tragedii doszło, ponieważ 39-letni mężczyzna pracował na wysokości bez odpowiednich zabezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości