Tragedia na budowie [film]

3 grudnia 2019, 18:14, ak
fot. Julita Wites
W miniony weekend doszło do tragicznego w skutkach wypadku na placu budowy przy ul. Sosnkowskiego w Gorzowie. Z dachu budynku spadł 39-letni mężczyzna, który zginął na miejscu.

Do wypadku na placu budowy doszło w sobotę 30 listopada przy ul. Sosnkowskiego w Gorzowie. Z dachu budowanego bloku spadł mężczyzna, który wykonywał prace budowlane. 39-latek zginął na miejscu. Sprawą zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy oraz prokuratura. We wtorek 3 grudnia została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

- Przyczyną śmierci 39-letniego mężczyzny był uraz klatki piersiowej i wewnętrzny krwotok. Prokuratur prowadzi postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia osoby na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez niezapewnienie właściwych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy – opowiada Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według wstępnych ustaleń Państwowej Inspekcji pracy, do tragedii doszło, ponieważ 39-letni mężczyzna pracował na wysokości bez odpowiednich zabezpieczeń.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości