Wiadomości

Pobili 26-latka, nie trafili do aresztu

3 grudnia 2019, 14:19, red
fot. archiwum
W niedzielny wieczór doszło do akcji kontrterrorystów przy ul. Śląskiej podczas której doszło do zatrzymania czterech mężczyzn związanych z pobiciem 26-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, ale nie zostali aresztowani. Decyzją prokuratora został wobec nic zastosowany dozór policyjny.

W niedzielę 1 grudnia przed godz. 18 doszło do pobicia 26-letniego mężczyzny pod sklepem monopolowym przy ul. Śląskiej. Napastnicy na widok policji uciekli i schowali się w mieszkaniu na drugim piętrze jednej z kamienic.

- Mężczyźni zabarykadowali się informując policjantów, że w przypadku próby ich wejścia do mieszkania w ruch pójdą noże i inne niebezpieczne przedmioty. Została podjęta decyzja o siłowym wejściu do mieszkania przez kontrterrorystów. Po sforsowaniu drzwi i użyciu granatów hukowych uzbrojeni kontrterroryści obezwładnili czterech mężczyzn znajdujących się w mieszkaniu – opowiadał Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W poniedziałek 2 grudnia po południu zostały przeprowadzone czynności procesowe z zatrzymanymi mężczyznami. Jak się okazało, cała czwórka usłyszała zarzuty.

- Mężczyźni w wieku od 28 do 42 lat usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator nie składał wniosku o tymczasowy areszt, zdecydował jednak o zastosowaniu wobec czterech mężczyzn dozoru policyjnego. Za pobicie grozi im do 3 lat więzienia – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości