Rośnie podstawówka na Górczynie [zdjęcia]

2 grudnia 2019, 15:18, red
Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 20 na osiedlu Górczyn w Gorzowie. Prawie gotowa jest już pierwsza kondygnacja budynku, która czeka na na montaż płyt stropowych.

We wrześniu ruszyły pierwsze prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Inwestycją zajmuje się firma Drew-Plast Mazowiecki z Różanek za ponad 14 mln zł. Obecnie budynek rośnie w oczach. Gotowe są już pierwsze ściany, niebawem pojawi się strop nad parterem.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.

- W pobliżu powstaje coraz więcej budynków wielorodzinnych i mieszka coraz więcej ludzi. Chcemy i musimy dostosować placówkę do potrzeb. To, co szczególnie istotne, zmierzamy do tego, by zajęcia kończyły się tu możliwie najszybciej – podkreśla Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x