Kazimierza Wielkiego gotowa na czas [zdjęcia]

1 grudnia 2019, 13:32, ak
fot. Anna Kluwak
Kierowcy jadący na os. Piaski w Gorzowie mogą już przejechać całą długością ul. Kazimierza Wielkiego. Jak się okazało, wykonawca zakończył przebudowę drogi w terminie i mógł otworzyć ją dla ruchu. W poniedziałek na stałą trasę wrócą również autobusy MZK.

Na początku stycznia 2019 roku ruszyła przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego. Inwestycją zajęła się firma Eurovia Polska za kwotę 17 mln 498 tys zł. Wykonawca dał sobie czas do 30 listopada 2019 roku na przebudowę blisko 1 kilometra drogi od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego.

Co może w ostatnim czasie zaskakiwać w Gorzowie, wykonawca skończył inwestycję na czas! W sobotę 30 listopada wszystkie prace przy remoncie drogi zostały zakończone, a pierwsze auta mogły już popołudniu przejechać całym odcinkiem ul. Kazimierza Wielkiego. Natomiast już w poniedziałek 2 grudnia na swoją stałą trasę wrócą autobusy MZK. Nie będą musiały już jeździć objazdem przez ul. Roosevelta i Wyszyńskiego, ale pojadą prosto ul. Kazimierza Wielkiego aż do samej pętli tramwajowej. Wykonawca będzie musiał jeszcze posprzątać plac budowy, bo droga jest jeszcze formalnie placem budowy. Dlatego też w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone procedury odbiorowe.

Najwięcej problemów kierowcom sprawia nowe mini rondo, które powstało na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Wiele osób jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki. W ciągu zaledwie 10 minut jak nasz reporter był na miejscu, na nowym rondzie doszłoby do kilku kolizji. Mieszkańcy os. Piaski skarżą się na mini rondo i uważają, że jest to pomyłka budowlana i rondo w tym miejscu po prostu będzie przeszkadzać.

Natomiast przebudową torowiska przy ul. Kazimierza Wielkiego zajmie się Miejski Zakład Komunikacji w ramach zamówienia in-house. 

Autobusy MZK wracają na stałą trasę

W związku z zakończeniem remontu ul. Kazimierza Wielkiego, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że od poniedziałku 2 grudnia linie autobusowe nr T2, 503 oraz 505 powrócą na swoje stałe trasy.

Linia nr T2 - kierunek Paski: AWF – Kos. Gdyńskich (Krzywoustego) – Mieszka I (Borowskiego, Urząd Wojewódzki, Sąd) - Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza, Kilińskiego) – Puszkina (Puszkina) – Czarneckiego –Piaski końcowy.

Kierunek Orląt Lwowskich: Piaski –-Kazimierza Wielkiego (Kilińskiego, Chodkiewicza) – Mieszka I (Sąd, Urząd Wojewódzki) – Borowskiego (Borowskiego) Kos. Gdyńskich (Rondo Kos. Gdyńskich) – Orląt Lwowskich końcowy.

Linie 503 i 505 w kierunku Piasków: do przystanku Sąd na ul. Mieszka I bez zmian następnie .Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza, Kilińskiego) – Puszkina (Puszkina) – Czarneckiego –Piaski końcowy.

W kierunku Śródmieścia Piaski –-Kazimierza Wielkiego (Kilińskiego) i od przystanku Chodkiewicza dalsza trasa bez zmian.

W związku z powyższym przystanki Roosevelta przy al. Ks. Andrzejewskiego w kierunku Ronda Wyszyńskiego oraz KM Policji i SM „Projekt” przy ul. Wyszyńskiego w obu kierunkach dla linii T2, 503 i 505 zostają zawieszone.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x