Zobacz jak wygląda remont Przemysłówki [film]

29 listopada 2019, 16:21, ak
fot. Anna Kluwak
Na czterech piętrach Przemysłówki w centrum Gorzowa trwają intensywne prace. Wykonawca rozebrał już większość ścian i stropów. Natomiast na niektórych piętrach stawia już ścianki działowe. Obiekt ma zostać przystosowany do potrzeb Miejskiego Centrum Kultury oraz urzędników. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace wewnątrz budynku.

Remontem Przemysłówki, które obejmuje modernizację od czwartego do siódmego piętra realizuje konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP za kwotę 6 mln 990 tys. zł. Prace mają potrwać do końca lipca 2020 roku.

Obecnie na czterech piętrach budynku trwają intensywne prace rozbiórkowe – rozebrana została już większość ścian i stropów. Natomiast w niektórych pomieszczeniach są już stawiane ścianki działowe. Zajrzeliśmy do środka budynku z kamerą, aby zobaczyć jak faktycznie przebiegają prace.

- Na parterze będzie mieściło się Miejskie Centrum Kultury z salą koncertową. Do budynku zostaną przeniesione wydziały urzędu miasta z ul. Okólnej. Na pewno w Przemysłówce będzie mieścił się wydział kultury czy wydział sportu. Chcemy również zlecić obecnej firmie remont pozostałych pięter Przemysłówki, tak aby jeden wykonawca zajął się już całym budynkiem – mówi Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x