Sprawa śmiertelnego pobicia 41-latka trafi do sądu

28 listopada 2019, 22:19, red
fot. archiwum
Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Ukrainy, którzy w kwietniu przed jednym ze sklepów z alkoholem brutalnie pobili 41-latka. Mężczyzna zmarł trzy dni później w szpitalu. Ukraińcom grozi do 10 lat więzienia.

Wszystko działo się 21 kwietnia 2019 roku pod sklepem z alkoholem przy ul. Sikorskiego. Wówczas doszło do bójki pomiędzy mieszkańcami Gorzowa, a obywatelami Ukrainy. To zdarzenie zakończyło się tragicznie dla 41-letniego gorzowianina, który zmarł trzy dni później w szpitalu.

Według relacji świadków, grupa Ukraińców miała wyzywać ekspedientkę pracującą w sklepie. Natomiast w jej obronie miała stanąć postronna osoba. Wówczas przed sklepem doszło do ataku trzech obywateli Ukrainy na czterech mieszkańców Gorzowa. Ukraińcy mieli użyć wobec gorzowian noży. Wszyscy uczestnicy bójki byli pod wpływem alkoholu – zarówno gorzowianie, jak i Ukraińcy.

- Powodem całej awantury i bójki było to, że jeden z Ukraińców został popchnięty i uderzony przez mieszkańca Gorzowa. Wrócił do domu i opowiedział o całym zdarzeniu swojemu bratu. Wtedy dwaj mężczyźni wraz ze swoim kolegą wrócili pod sklep, aby się zemścić. Wówczas doszło do pobicia mieszkańców Gorzowa – opowiada Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Trzej obywatele Ukrainy – Jurij K., Oleksandr K. oraz Denis H. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Areszt mężczyzn był cały czas przedłużany z uwagi na toczące się śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 41-letniego mieszkańca Gorzowa, który zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy, które następnie doprowadziły do niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Pod koniec listopada prokurator prowadzący sprawę skierował do Sądu Rejonowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Ukrainy. Usłyszeli oni zarzut pobicia trzech mężczyzn oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym czwartego mężczyzny.

- Ukraińcy mieli kopać i bić po całym ciele mieszkańców Gorzowa. Jeden z oskarżonych użył również noża, którym ranił dwóch mężczyzn, w wyniku czego doznali poważnych obrażeń. Natomiast 41-latek doznał obrażeń czaszkowo-mózgowych i niewydolności krążeniowo-oddechowej, która doprowadziła do zgonu mężczyzny po trzech dniach od bójki – komentuje Witkowski.

Jurij K., Oleksandr K oraz Denis H. przyznali się do pobicia. Grozi im do 10 lat więzienia. Mężczyźni cały czas przebywają w areszcie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x