Kup działkę budowlaną za pół ceny w Gorzowie

28 listopada 2019, 13:48, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozpoczęły kolejny projekt wspierający budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne pod hasłem „Działka za pół ceny”. Już od stycznia 2020 roku będzie można kupić 43 działki budowlane za połowę ich wartości. Nieruchomości mieszczą się przy ul. Granicznej i Ludowej.

Do końca 2018 roku w Gorzowie funkcjonował program „Tania działka budowlana” w ramach której chętne osoby mogły kupić działki zaledwie za 15 procent jej wartości. Niestety miasto musiało zrezygnować z programu z uwagi na zmiany w przepisach ustawy o gospodarce nieruchomościami. W ramach „Taniej działki budowlanej” udało się sprzedać 48 nieruchomości.

Teraz miasto przystąpiło do kolejnego projektu, który wspiera budownictwo jednorodzinne. W ramach programu „Działka za pół ceny” władze Gorzowa zachęcają do osiedlania się w naszym mieście poprzez zakup działki budowlanej na preferencyjnych warunkach. Łącznie przygotowano 43 działki budowlane przy ul. Granicznej i Ludowej.

- Przetarg na sprzedaż pierwszych 15 działek w nowym programie planowany jest na styczeń 2020 roku. Do sprzedaży zostało przygotowanych 37 działek położonych przy ul. Ludowej oraz sześć działek przy ul. Granicznej, o pow. od 630 do 2.350 m kwadr. Działki te objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – opowiada Stanisława Sztuka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Majątku UM.

Nabywca działki zobowiązany będzie do zagospodarowania jej w określonych terminach - rozpoczęcia zabudowy do dwóch lat po przetargu oraz wybudowania budynku mieszkalnego, zameldowania i zamieszkania w terminie czterech lat licząc od dnia nabycia działki. Za niedotrzymanie tych terminów przewidziane będą kary umowne, naliczane za każdy kolejny rok zwłoki. Za sprzedaż działki przed upływem pięciu lat od jej nabycia przewidziano również karę umowną w wysokości ceny wywoławczej ustalonej w przetargu.

Fotoreportaż


1/5 Działka budowlana za pół ceny

1/5 Działka budowlana za pół ceny

2/5 Działka budowlana za pół ceny

2/5 Działka budowlana za pół ceny

3/5 Działka budowlana za pół ceny

3/5 Działka budowlana za pół ceny

4/5 Działka budowlana za pół ceny

4/5 Działka budowlana za pół ceny

5/5 Działka budowlana za pół ceny

5/5 Działka budowlana za pół ceny

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości