Pod halę widowiskowo-sportową będzie kursował autobus

24 listopada 2019, 20:34, ak
Władze Słowianki szykują się do ogłoszenia przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej. Nowy obiekt powinien być gotowy do końca 2021 roku. Jak zapowiada prezes Słowianki, pod halę będzie kursował autobus komunikacji miejskiej.

Budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Gorzowie. Władze Słowianki szykują się właśnie do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy obiektu.

- Jesteśmy w trakcie weryfikacji dokumentacji projektowej do której mamy uwagi. Dopóki te uwagi nie zostaną poprawione, nie będziemy mogli tej dokumentacji odebrać. Termin jest do 30 listopada. Oczywiście mamy już przygotowane całe postępowanie przetargowe i czekamy jedynie na ten projekt. Wówczas będziemy mogli ogłosić przetarg na wybór wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej. Liczymy, że uda się to zrobić jeszcze w grudniu 2019 roku i na początku 2020 roku rozstrzygnąć przetarg oraz wyłonić tego generalnego wykonawcę. Mamy nadzieję, że będzie duże zainteresowanie naszym przetargiem - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Joanna Kasprzak-Perka, prezes Centrum.

Słowianka ma na ten moment 60 mln zł netto na budowę hali – są to pieniądze z budżetu miasta Gorzowa oraz z dofinansowania z ministerstwa sportu. Jak podkreśla Kasprzak-Perka budowa hali widowiskowo-sportowej to najważniejsza inwestycja dla Słowianki, dlatego też liczy na spore zainteresowanie wśród potencjalnych wykonawców. Hala powinna zostać wybudowana do 31 grudnia 2021 roku – taki termin otrzymała Słowianka od ministerstwa sportu. Wówczas spółka będzie musiała rozliczyć rządowe dofinansowanie.

Natomiast na początku 2022 roku odbędzie się uroczyste otwarcie hali. Po drodze będą również niezbędne odbiory. Jak będzie nazywała się hala? Całkiem możliwe, że zostanie ogłoszony konkurs na nazwę hali lub znajdzie się sponsor tytularny, tak jak jest to w innych dużych miastach.

Bardzo ważną informacją dla mieszkańców Gorzowa jest również to, że pod halę widowiskowo-sportową będzie kursował autobus komunikacji miejskiej. Obecnie wielu gorzowian skarży się, że nie może podjechać autobusem pod Słowiankę. Od 2022 roku ma się to zmienić.

- Nie wyobrażam sobie, aby pod halę miał nie podjechać autobus. To jest nasze wspólne zadanie z miastem, aby zachęcić mieszkańców Gorzowa do korzystania z komunikacji miejskiej. Mamy już plan, jak to zrobić. Chcemy, aby gorzowianie wybierając się na imprezę kulturalną, sportową czy po prostu na koncert, zostawią auto pod domem i przyjadą do nas komunikacją miejską. Planujemy, że będzie to jedna linia autobusowa, która będzie obsługiwała halę widowiskowo-sportową – podkreśla prezes Słowianki.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa

Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Natomiast sama hala będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.

Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x