Park Słowiański w tragicznym stanie [zdjęcia]

22 listopada 2019, 09:23, ak
fot. czytelniczka Julia
Mieszkanka Gorzowa zwróciła się do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję w sprawie niszczejącego parku Słowiańskiego. Czytelniczka zwraca uwagę przede wszystkim na schody, które są w fatalnym stanie oraz na brak oświetlenia.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Julia, która zwraca uwagę na to w jakim stanie jest park Słowiański, zwłaszcza od strony osiedla Staszica – ul. Wańkowicza, ul. Fidlera i ul. Zapolskiej. Alejki parkowe i schody są całkowicie zniszczone, co stanowi przeszkodę dla osób starszych i matek z wózkami.

- Jako dziecko w parku Słowiańskim spędzałam całe dnie, spacerowałam po parku razem z rodzicami i sąsiadami. Natomiast obecnie park niszczeje, a poruszanie się po nim, zwłaszcza w tej części od strony os. Staszica jest praktycznie niemożliwe. Niszczejące schody są wręcz niebezpieczne. Wybrałam się ostatnio z moimi starszymi rodzicami, w tym z tatą, który ma problemy z chodzeniem oraz z moim dzieckiem w wózku na spacer. Pokonanie tych schodów było po prostu niemożliwe – opowiada pani Julia.

Czytelniczka zwraca uwagę, że przy ul. Wańkowicza mieszka wiele starszych osób, w tym osoby na wózku inwalidzkim oraz jest sporo matek z dziećmi, które chciałyby spędzić czas w parku, ale ten jest po prostu zaniedbany. Jak wylicza pani Julia, nie ma tam nawet ławek, porządnych ścieżek czy nawet latarni. Nie mówiąc już o schodach, które byłyby bezpieczne dla użytkowników.

- Blisko jest kładka na Słowiankę oraz do parku linowego. Młodzież miałaby gdzie spędzić czas, a starsi ludzie i matki gdzie spacerować z małymi dziećmi, zamiast robić to przy blokach. Może więźniowie mogliby rozebrać te schody, tak aby można było tam w ogóle chodzić? Proszę o pomoc – podkreśla czytelniczka.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy miasto w ogóle planuje rewitalizację parku Słowiańskiego lub naprawę niszczejących schodów.

Fotoreportaż


1/4 Zniszczony park Słowiański

1/4 Zniszczony park Słowiański

2/4 Zniszczony park Słowiański

2/4 Zniszczony park Słowiański

3/4 Zniszczony park Słowiański

3/4 Zniszczony park Słowiański

4/4 Zniszczony park Słowiański

4/4 Zniszczony park Słowiański

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości