Wiadomości

Organizacja ruchu w okolicach cmentarza na Żwirowej

29 października 2019, 10:30, red
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa oraz osoby przyjezdne muszą się liczyć z tym, że od wtorku 29 października do niedzieli 3 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza przy ul. Żwirowej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu drogowego. W piątek 1 listopada w godz. 7-20 wjazd w ul. Żwirową będzie zamknięty.

- Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Najważniejszą zmianą jest to, że 1 listopada w godz. 7-20 wjazd w ul. Żwirową od strony ul. Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej będzie zamknięty dla samochodów osobowych – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

ZMIANY PRZY BRAMIE „B”

Od wtorku 29 października do niedzieli 3 listopada w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów, zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony będzie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie, nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

ULICA ŻWIROWA

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w piątek 1 listopada w godz. 7-20. Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zapełnienia parkingów przy ulicy Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada. O zamknięciu ulicy będzie decydować policja.

Ograniczenie wjazdu nie dotyczyć będzie pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe), dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji.

Dodatkowo od czwartku 31 października do piątku 1 listopada zamknięty zostanie również wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic).

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela. W powyższych dniach dojazd do bramy B cmentarza komunalnego możliwy będzie wyłączenie drogą od strony Chwalęcic.

Z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i kierowców od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada zostanie zawieszony przystanek autobusowy „Błotna” dla autobusów jadących z cmentarza w kierunku do ul. Kosynierów Gdyńskich. W jego miejsce wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Kosynierów Gdyńskich, za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską.

SKRZYŻOWANIE ULIC KOSYNIERÓW GDYŃSKICH – ROOSEVELTA – ŻWIROWEJ

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska - Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu, wskazujące możliwe kierunki ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze policji.

ULICA KOSYNIERÓW GDYŃSKICH

W dniach 31 października – 1 listopada funkcjonować będzie przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada dla kierowców jadących ul. Kosynierów Gdyńskich zaleca się objazd w kierunku osiedla Piaski i Górczyn ulicami Mickiewicza i Mieszka I. Jeśli to możliwe prosimy o omijanie skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Żwirowej. Funkcjonariusze policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

PARKOWANIE OD CZWARTKU 31 PAŹDZIERNIKA DO NIEDZIELI 3 LISTOPADA

Na czas ograniczenia dojazdu do cmentarza komunalnego dla mieszkańców udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania. W dniach od czwartku 31 października od godz. 17 do niedzieli 3 listopada kierowcy będą mogli zaparkować na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze Słowianki do ronda Słowiańskiego. Również w tym terminie będzie dostępny parking Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich oraz parking przy markecie „Products” przy ul. Żwirowej czy też na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej.

Co istotne, w tym roku nie będzie parkinu na placu cyrkowym w parku Słowiańskim, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach.

Dostępne będą również istniejące parkingi przy cmentarzu, które funkcjonować będą w następujący sposób. Parking przy bramie „A” przeznaczony będzie od czwartku 31 października do piątku 1 listopada dla osób niepełnosprawnych, a część południowa parkingu wyznaczona zostaje dla postoju taksówek. Parking przy bramie „B” dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców, z wyłączeniem ostatniego segmentu, przeznaczonego pod handel i pierwszego, wydzielonego dla MZK.

ULICA SŁOWIAŃSKA

Utrudnienia na ul. Słowiańskiej od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada związane będą ze zwężeniem jezdni, przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie parking.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości