Wiadomości

Jeszcze mniej miejsc do parkowania w centrum Gorzowa

15 listopada 2019, 16:17, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Kierowcy, którzy będą chcieli zaparkować w rejonie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Od piątku 15 listopada zostały zlikwidowane miejsca postojowe przy ul. Wełniany Rynek, wyznaczono jedynie miejsca dla dostaw. Wszystko w ramach testu projektu „Centrum Gorzowa od-nowa”.

W piątek 15 listopada rozpoczął się drugi etap testów przy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej. Został wprowadzony całkowity zakaz parkowania przy ul. Wełniany Rynek, natomiast w północnej części ulicy będą mogły zaparkować wyłącznie auta realizujące dostawy, wyznaczono również miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Te rozwiązanie będzie funkcjonowało do 30 listopada.

- Ograniczenie parkowania na tym odcinku ma na celu przede wszystkim poszerzenie w tym miejscu chodnika, nie tylko z myślą o pieszych, ale także w celu wygospodarowania w przyszłości miejsca np. pod ogródki gastronomiczne. Mając na względzie uwagi przedsiębiorców wydzielone zostało kolejne trzecie miejsce dla dostaw, tuż przy Studni Czarownic – opowiada Anna Bonus-Mackiewicz z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa.

W trakcie prowadzonych testów nadal będą prowadzone badania ruchu, a końcowy raport z badań zostanie opracowany w grudniu tego roku. Jednak zmiany, które zostały wprowadzone do tej pory nie podobają się mieszkańcom Gorzowa. Zdaniem czytelników portalu gorzowianin.com deptak przy ul. Wełniany Rynek po prostu się nie sprawdza.

Na pytanie w internetowej ankiecie "Czy deptak przy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej sprawdza się?" głosy oddały 1423 osoby. Jak się okazało, aż 50,88% głosujących (724 osoby) stwierdziły, że deptak nie sprawdza się. Z kolei takie rozwiązanie podobało się 36,54% głosujących (520 osób). Natomiast 7,73% czytelników (110 osób) zaznaczyło odpowiedź "Trudno powiedzieć", a 4,85% głosujących (69 osób) nie miało w tej kwestii zdania.

Ankieta

Czy deptak przy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej sprawdza się?

  • Tak36.54%
  • Nie50.88%
  • Trudno powiedzieć7.73%
  • Nie mam zdania4.85%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1423

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości