Kolejne podejście do Kosynierów Gdyńskich

14 listopada 2019, 17:02, ak
fot. archiwum
Po raz drugi został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. W planach jest remont odcinka o długości blisko 1,2 km od ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską.

Władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku blisko 1,2 km od ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna oferta przewyższała budżet miasta o 61 tys. 990 zł - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal z Gorzowa zaproponowało 335 tys. 790 zł za wykonanie dokumentacji projektowej.

Urzędnicy liczą, że tym razem do postępowania zgłosi się więcej firm, a oferowane kwoty zmieszczą się w budżecie przewidzianym na realizację inwestycji. Miasto czeka na zgłoszenia do poniedziałku 25 listopada.

Jeżeli tym razem uda się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 30 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie koncepcji w dwóch wariantach. Ale przygotowanie pozostałych dokumentów będzie trwało o wiele dłużej. Potrzebne będzie aż 7 miesięcy na wykonanie projektu budowlanego oraz złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Natomiast na przygotowanie projektów wykonawczych, kosztorysu inwestorskiego czy projektu tymczasowej i docelowej organizacji ruchu aż 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Same prace budowlane przy ul. Kosynierów Gdyńskich są zaplanowane na lata 2021-2022. Roboty mają zostać podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie miałoby zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Żwirowej, Roosevelta, Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich, następny etap objąłby odcinek od skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską do wysokości ul. Krzywoustego, a trzeci etap odcinek od ul. Krzywoustego do ronda Kosynierów Gdyńskim włącznie z rondem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x