Wiadomości

82-letnia gorzowianka dzieli się jedzeniem z potrzebującymi [zdjęcia]

11 listopada 2019, 17:00, ak
fot. Anna Kluwak
Na jednej z altanek śmietnikowych w podwórku przy ul. Sikorskiego została zawieszona niepozorna szafka z odzysku, a na niej napis "Szafka na żywność dla potrzebujących". Jak się okazało to pomysł pani Krystyny mieszkanki pobliskiego bloku, która chce w ten sposób dzielić się żywnością z potrzebującymi.

Osoby wyrzucające śmieci do altany śmietnikowej w podwórku przy ul. Sikorskiego w rejonie ul. Chrobrego i Pocztowej mogły być zdziwione szafką, która została zawieszona na jednej ze ścian śmietnika. Jak się okazało to sprawka 82-letniej pani Krystyny, mieszkanki pobliskiego bloku, która wpadła na pomysł zawieszenia szafki i podzielenia się w ten sposób żywnością z potrzebującymi. W zamocowaniu szafki pomógł ADM nr 3.

Natomiast na szafce została naklejona kartka z napisem „Szafka na żywność dla potrzebujących”. Co można znaleźć w środku? Wszystko to, co włoży tam pani Krystyna i jej sąsiadki. Kiedy na miejscu był nasz reporter, w szafce był jogurt, kanapki czy też zupa pomidorowa. Według relacji mieszkańców szafka sprawdza się, bo codziennie jest pusta. Natomiast osoby bezdomne już nie grzebią w śmietnikach, tylko zabierają jedzenie z szafki.

82-latka aktywnie angażuje się w życie społeczne na swoim podwórku, ale chciałaby aby takie szafki powstały również na innych podwórkach w mieście. Tym bardziej, że w praktycznie w każdym domu marnuje się jedzenie, które i tak trafia do śmietników. A tak, można w ten sposób komuś pomóc.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

1/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

2/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

2/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

3/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

3/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

4/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

4/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

5/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

5/5 Szafka na żywność dla potrzebujących

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości