Zmiany na skrzyżowaniu Kostrzyńska - Dobra

13 listopada 2019, 10:12, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 13 listopada nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej. Wykonawca wyłączył sygnalizację świetlną, która do tej pory kierowała ruchem na skrzyżowaniu.

Trwają prace przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. W ramach inwestycji, w środę 13 listopada zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej. Wykonawca wyłączy sygnalizację świetlną, która do tej pory kierowała wahadłowo ruchem na skrzyżowaniu.

Od środy ruch będzie się odbywał w oparciu o ustawione znaki pionowe i przepisy ogólne ruchu drogowego. Pierwszeństwo przejazdu będzie dla jazdy na wprost ulicą Kostrzyńską, natomiast wloty z Dobrej i Warzywnej będą podporządkowane.

- Wszystkie wloty zostaną zawężone do jednego pasa ruchu, aby tak zminimalizować liczbę punktów kolizyjnych. Na skrzyżowaniu nie ma obecnie oznakowania poziomego, nie ma też wyznaczonych przejść dla pieszych. Skrzyżowanie formalnie nadal jest placem budowy. Docelowo na skrzyżowaniu funkcjonować będzie sygnalizacja świetlna, obejmująca wszystkich uczestników ruchu – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Firma Budimex S.A., wykonawca inwestycji zapewnia, że do końca 2019 roku odcinek ul. Kostrzyńskiej od skrzyżowania z ul. Dobrą do Al. 11 Listopada będzie całkowicie przejezdny dla kierowców. Z kolei odcinek od ul. Dobrej do węzła S3 oraz wiadukt w ul. Zatorze według wykonawcy gotowy do 31 lipca 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x