Adaś pod koniec grudnia poleci do USA

12 listopada 2019, 18:07, Marcin Kluwak
Wiemy, kiedy Adaś z Gorzowa pojedzie na operację czaszki do Stanów Zjednoczonych. Tam możliwa będzie tylko dzięki ludziom wielkiego serca. Od 8 października zbiórkę na Siempomaga wsparło ponad 2500 osób.

Zbiórka na wspomnianym portalu internetowym dobiega już do końca. Na godzinę 18:00 w dniu 12 listopada 2019 roku, licznik pokazywał ponad 208 tysięcy złotych – to 92% potrzebnej kwoty.

- Poznaliśmy termin operacji Adasia w USA. Wylot planujemy przed Świętami, 26 grudnia odbędzie się konsultacja u lekarzy w Dallas, a sam zabieg tuż po Nowym Roku - 2 stycznia – pisze Ewa Kos, mama 13-miesięcznego Adasia, chorego na Zespół Crouzona.

Akcja zbiórki pieniędzy rozpoczęła się na początku października. Dzięki wsparciu wielu osób, które nagłośniły problem, ale przede wszystkim dzięki tym, którzy przeleli pieniądze na konto fundacji Siepomaga, Adaś będzie miał wykonaną skomplikowaną operację poszerzenia czaszki, która nie rośnie razem z mózgiem chłopca.

- Najgroźniejszym objawem tej choroby są przedwcześnie zarastające się szwy czaszki. Mózg Adasia, który wciąż rośnie, nie ma miejsca i rozpycha zbyt małą czaszkę. Jeśli operacja powiększania czaszki nie zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie, Adasiowi grozi upośledzenie, utrata wzroku i słuchu, a nawet śmierć… - pisała na portalu Siepomaga.pl mama Adasia.

 

 

 

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->