Święto Niepodległości w Gorzowie

10 listopada 2019, 12:26, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 11 listopada w Gorzowie odbędą się wojewódzkie uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabraknie pikniku wojskowego oraz Biegu Niepodległości.
– Wierzę głęboko, że uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości będą odbywały się w małych miejscowościach, miasteczkach, wsiach, ale chcemy zaprosić na wojewódzkie obchody zorganizowane w Gorzowie Wielkopolskim. Niech to będzie wspólne, radosne, biało-czerwone świętowanie – podkreśla Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

W poniedziałek 11 listopada będziemy świętować 101. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości, msza św., piknik wojskowy oraz IV Bieg Niepodległości na 11 km.

PROGRAM OBCHODÓW

godz. 9.20 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

godz. 10 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Królowej Polski, ul. Żeromskiego 21

godz. 11.10 – formowanie kolumny i przemarsz na plac Grunwaldzki

godz. 11.50 - uroczysty apel z oprawą wojskową na placu Grunwaldzkim

godz. 12 - ogólnopolska akcja śpiewania hymnu państwowego

godz. 13 – piknik wojskowy na placu Grunwaldzkim podczas którego nie zabraknie fotobudki, malowania buziek, grochówki, waty cukrowej czy wirtualnej strzelnicy.

godz. 15 – z placu Grunwaldzkiego wystartuje IV Bieg Niepodległości na 11 km.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Od niedzieli 10 listopada od godz. 6 rano do poniedziałku 11 listopada do godz. 17 została zamknięta ul. Jagiellończyka na odcinku od ulicy Mieszka I do Dąbrowskiego.

Przemarsz uczestników obchodów święta odbędzie się w poniedziałek 11 listopada od godziny 11.20 do 11.50 po następującej trasie: start przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Żeromskiego 21 – ul. Matejki – ul. Kosynierów Gdyńskich - Jagiellończyka – zakończenie na placu Grunwaldzkim.

IV Bieg Niepodległości wystartuje w poniedziałek 11 listopada o godz. 15 i zakończy się o godz. 16.30. Uczestnicy będą biegli po następującej trasie: start na placu Grunwaldzkim – ul. Mieszka I – ul. Roosevelta – al. ks. Andrzejewskiego – rondo Wyszyńskiego (nawrotka przed rondem) – ul. Roosevelta - Słowiańska (jezdnia północna i zachodnia) – nawrotka przed rondem Słowiańskim – ul. Słowiańska (jezdnia południowa i wschodnia) – ul. Roosevelta – al. ks. Andrzejewskiego – nawrotka przed Rondem Wyszyńskiego – ul. Roosevelta (jezdnia północna) – ul. Słowiańska w stronę ronda Wyszyńskiego.

Zawodnicy wykonają w sumie dwie pętle - od ronda Słowiańskiego do ronda Wyszyńskiego. Następnie wbiegną z al. ks. Andrzejewskiego na ścieżkę pieszo-rowerową przy Kłodawce (za pomocą łącznika zlokalizowanego przy północnej jezdni) i ul. Dąbrowskiego dobiegną do placu Grunwaldzkiego, gdzie nastąpi zakończenie biegu.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w poniedziałek 11 listopada w związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości i potrzebą czasowego zamykania ruchu w godzinach 11.20-12 na ulicach Matejki, Kosynierów Gdyńskich i Mieszka I oraz w godzinach 15-16.30 na ulicach Mieszka I, Roosevelta, Al. Ks. Andrzejewskiego i Słowiańskiej mogą wystąpić opóźnienia w realizowaniu rozkładu jazdy linii autobusowych poruszających się po wyżej wymienionych ulicach.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x