Śląska nie będzie gotowa do końca roku?

6 listopada 2019, 11:12, ak
fot. Anna Kluwak
Wykonawca przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie natrafia na kolejne problemy pod ziemią. Firma Infrakom sygnalizuje, że prace mogą nie zakończyć się w tym roku, a dopiero na początku stycznia 2020 roku.

Pod koniec września wykonawca przebudowy ul. Śląskiej, firma Infrakom złożyła wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 listopada, natomiast wykonawca zaproponował nowy termin 15 grudnia 2019 roku. Wszystko przez problemy z instalacjami pod ziemią, a dokładnie z instalacją gazową, którą trzeba było przeprojektować i przełożyć.

Teraz okazuje się, że również data 15 grudnia może nie zostać dotrzymana. - Wykonawca sygnalizuje, że prace mogą potrwać do końca 2019 roku, a nawet zakończyć się w pierwszych tygodniach stycznia 2020 roku. Wszystko przez to, że firma Infrakom natrafiła na kolejne trudności związane z instalacjami podziemnymi – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zakończenie prac w tym roku jest ważne, z uwagi na rządowe rządowe dofinansowanie w wysokości 4 mln 288 tys. zł. Natomiast cała inwestycja kosztuje 10,8 mln zł. Miasto ma nadzieję, że wykonawca zdąży z inwestycją do końca 2019 roku.

- Liczymy na zakończenie prac do końca grudnia, ale już informujemy rząd o problemach z inwestycją, które się niezależne od wykonawcy. Prace mogą się nieznacznie opóźnić i zakończyć w pierwszych tygodniach stycznia 2020 roku, dlatego też miasto nie powinno mieć w tym przypadku problemów i nie będzie musiało zwrócić dofinansowania – komentuje Ciepiela.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości