Kierowca audi z kilogramem amfetaminy w aucie

6 listopada 2019, 10:21, red
fot. Lubuska policja
Policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zatrzymali przy ul. Kasprzaka w Gorzowie kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo wyprzedzał. Okazało się, że 35-latek miał w aucie ponad kilogram amfetaminy oraz sporą ilość gotówki. Został zatrzymany i słyszał zarzuty.

Pod koniec października policjanci ruchu drogowego z grupy Speed patrolowali ulice Gorzowa. Przy ul. Kasprzaka zauważyli kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Kierowca chciał wjechać na trasę S3, ale został zatrzymany do kontroli drogowej.

- Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. To oznaczało, że wykroczenia drogowe nie były jedynymi przewinieniami mężczyzny. Wnikliwa kontrola przeprowadzona przez policjantów potwierdziła ich przypuszczenia. Mężczyzna najpierw okazał do kontroli prawo jazdy, które zostało podrobione. Znajdowały się w nim dane jego brata. Tylko zdjęcie przedstawiało jego osobę. Prawdziwym kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec Myśliborza. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci dodatkowo przeprowadzili wnikliwą kontrolę audi, które zostało wciągnięte na lawetę. Wszystko przez to, że mężczyzna zachowywał się wciąż nerwowo. Okazało się, że w samochodzie ukryty jest ponad kilogram amfetaminy.

- Narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów, a 35-latek zatrzymany. W wyniku zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty związane z uczestnictwem w wprowadzeniu do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz używania podrobionego dokumentu jako autentyczny – mówi Maludy.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do 12 lat więzienia.

Fotoreportaż


1/6 Zatrzymany kierowca audi

1/6 Zatrzymany kierowca audi

2/6 Zatrzymany kierowca audi

2/6 Zatrzymany kierowca audi

3/6 Zatrzymany kierowca audi

3/6 Zatrzymany kierowca audi

4/6 Zatrzymany kierowca audi

4/6 Zatrzymany kierowca audi

5/6 Zatrzymany kierowca audi

5/6 Zatrzymany kierowca audi

6/6 Zatrzymany kierowca audi

6/6 Zatrzymany kierowca audi

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x