Gorzów: Mieszkańcy powstrzymali gwałciciela [film]

5 listopada 2019, 21:05, ak
fot. Anna Kluwak
Przy ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który usiłował zgwałcić kobietę. To wszystko dzięki szybkiej reakcji grupy osób, która usłyszała krzyki kobiety i pobiegła obezwładnić mężczyznę.

We wtorkowy wieczór 5 listopada doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który próbował najprawdopodobniej zgwałcić kobietę przy ul. Fabrycznej. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia oraz dwa policyjne patrole.

- Byłem z kolegą przejść się nad Wartą koło wału. Zobaczyliśmy najpierw policję i następnie karetkę oraz stojącą obok grupę ludzi, która krzyczała, że jakiś blondyn chciał zgwałcić kobietę. Panowie, którzy stali pod murem i pili piwo, najpierw usłyszeli pisk psa, a następnie jak kobieta krzyczy i błaga o pomoc, więc pobiegli zobaczyć co się stało. Ta dziewczyna miała już rozwaloną głowę, bo próbował ją zgwałcić. Dlatego też go najpierw skopali, a następnie wezwali policję - opowiadają dwaj mieszkańcy Zawarcia.

Wszystko wydarzyło się w okolicach skrzyżowania ul. Fabrycznej i Waryńskiego, na dróżce prowadzącej w stronę Warty. To popularne miejsce na spacery dla właścicieli czworonogów. - To jest szok. Nigdy nic tutaj takiego nie było, że ktoś napadł i próbował zgwałcić kobietę. Na szczęście ten mężczyzna został złapany zanim doszło do tragedii – przyznają mieszkańcy pobliskich kamienic. Ranna kobieta została przekazana pod opiekę pogotowia. Natomiast świadkowie zdarzenia przekazali gwałciciela w ręce policji.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu przy ul. Fabrycznej około godz. 19.40. Na ten moment mogę potwierdzić, że został zatrzymany mężczyzna. Póki co nie chcemy mówić o szczegółach tej sprawy, na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśnią co tam tak naprawdę się wydarzyło – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA

Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Gorzowie, która w pierwszej kolejności będzie chciała przesłuchać pokrzywdzoną kobietę. - Kiedy poznamy wersję kobiety, będziemy mogli postawić zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie. Przesłuchanie pokrzywdzonej odbędzie się jeszcze w środę lub najpóźniej w czwartek - mówi prokuator Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzow 

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Fotoreportaż


1/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

1/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

2/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

2/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

3/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

3/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

4/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

4/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

5/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

5/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

6/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

6/6 Policyjna akcja przy ul. Fabrycznej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x