Wiadomości

Gorzów: Kto rozpoznaje podpalacza? [film]

5 listopada 2019, 12:03, red
fot. czytelnik Mundek
W miniony weekend nieznany mężczyzna podpalił śmietniki przy ul. Walczaka w Gorzowie. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu zamontowana na ścianie kamienicy. Mieszkańcy liczą, że uda zatrzymać się podpalacza. Sprawą zajmuje się policja.
- W piątkowy wieczór 1 listopada na podwórku przy ul. Walczaka 2 doszło do celowego podpalenia śmietników. Łącznie spaleniu uległy dwa pojemniki na odpady. Sprawę zgłosiliśmy na policję, jednak z uwagi na to, że dysponujemy monitoringiem z podpalenia, liczymy że ktoś rozpozna podpalacza – napisał pan Mundek w wiadomości do portalu gorzowianin.com, dołączając nagranie z monitoringu.

Na filmie widać, jak mężczyzna idzie ulicą Walczaka w stronę ronda turbinowego. Na wysokości kamienicy przy ul. Walczaka 2 wchodzi na podwórko, gdzie następnie podpala śmietnik. Ogień powoli zaczyna obejmować cały pojemnik i przechodzi na śmietnik obok. Dalej widzimy strażaków, którzy przyjechali na miejsce i gaszą płonące śmietniki.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Dysponujemy również nagraniem na którym widać, jak mężczyzna podpala śmietniki. Policjanci prowadzą postępowanie, które pozwoli na ustalenie tożsamości podpalacza, a następnie doprowadzi do jego zatrzymania. Ważne jest również, aby zgłosił się do nas właściciel śmietników – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę z nagrania, powinien zgłosić się do najbliższego komisariatu policji lub zadzwonić na numer alarmowy 997 czy też 112.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości