Coraz bliżej modernizacji stadionu lekkoatletycznego

4 listopada 2019, 14:40, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa poinformowały, że miasto jest na ostatniej prostej do pozyskania dofinansowania na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaopiniowało pozytywnie inwestycję, przez co Gorzów może otrzymać aż 5,5 mln zł dofinansowania.

Budowa stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia, to równie ważna inwestycja, jak budowa hali widowiskowo-sportowej. Na oba przedsięwzięcia czekają nie tylko sportowcy, ale również mieszkańcy. Władz Gorzowa poinformowały właśnie, że Ministerstwo Sportu i Turystyki zaopiniowało pozytywnie wniosek o dofinansowanie modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

- To dobre informacje dla Gorzowa. Po ocenie formalno-merytorycznej, Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, jesteśmy w czołówce. Od otrzymania środków dzieli nas już tylko podpisanie umowy – podkreśla Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji.

Modernizacja stadionu ma wynosić 11 mln 260 tys. zł, z czego dofinansowanie to aż 5 mln 500 tys. zł, które będzie do wykorzystania w latach 2020-2022.

Jak będzie wyglądał nowy stadion?

Nowy stadion lekkoatletyczny będzie miał 8-torową bieżnię z tartanu, rów z wodą do biegów z przeszkodami. A do tego skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce.

Ponadto znajdzie się płyta do rzutu oszczepem oraz do pchnięcia kulą. A także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką wysokości 7/10 m. Nie zabraknie również boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej z systemem zraszania i drenażem. W planach jest również przebudowa trybun.

Na terenie boiska piłkarsko-lekkoatletycznego zostaną wybudowane rozgrzewkowe urządzenia lekkoatletyczne. Pojawi się bieżnia 4-torowa, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem oraz skocznia do skoku wzwyż.

W ramach infrastruktury technicznej planuje się wykonać instalację zraszania, oświetlenia sportowego bieżni i terenu oraz instalacji elektrycznej na potrzeby rozgrywania zawodów lekkoatletycznych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->