Uwaga na cmentarne hieny [film]

31 października 2019, 13:12, ak
fot. Marcin Kluwak
Wszystkich Świętych to czas zadumy na cmentarzach nad grobami bliskich, ale również bardzo dobry czas dla złodziei, którzy kradną nie tylko torebki i pieniądze, ale również znicze czy kwiaty. Dlatego też cmentarz przy ul. Żwirowej patrolują policjanci oraz strażnicy miejscy.
- Proszę napiszcie o złodziejach na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie. W ubiegłym tygodniu kupiłam trzy donice białych chryzantem i postawiłam na trzech grobach, jeden obok drugiego. Zapłaciłam za nie aż 120 zł. Dzisiaj, kiedy poszłam na cmentarz nie było już żadnych kwiatów, zostały ukradzione – pisze w wiadomości do redakcji portalu gorzowianin.com pani Zofia.

Niestety okres Wszystkich Świętych to idealny czas również dla złodziei, którzy bez żadnych skrupułów okradają nie tylko osoby odwiedzające cmentarz z torebek oraz dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych, ale również kradną znicze lub kwiaty prosto z grobów.

Dlatego też na kilka dni przed 1 listopada rozpoczęła się akcja „Znicz” w ramach której policjanci ostrzegają osoby odwiedzające groby przed złodziejami rozdając im specjalne ulotki. Cmentarz przy ul. Żwirowej patrolują nie tylko policjanci, ale również strażnicy miejscy. Ofiarami złodziei padają często osoby, które są pochłonięte porządkowaniem grobów i zapominają o pozostawionych rzeczach.

- Człowiek jest zakręcony i niestety później są takie skutki, jakie są. Sama niestety doświadczyłam tego nieszczęścia. Patrzyłam się w stronę grobu syna, odwracam się i patrzę, że nie ma mojej torebki. Dlatego teraz ostrzegam kogo tylko się da, aby uważać na złodziei i nie brać ze sobą na cmentarz niepotrzebnych rzeczy, a zwłaszcza pieniędzy czy dokumentów – opowiada pani Weronika. Akcja „Znicz”  i wzomożne patrole na cmentarzach potrwają do niedzieli 3 listopada.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości