Wiadomości

Mniej miejsc parkingowych w centrum [zdjęcia]

29 października 2019, 14:41, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Kierowcy poruszający się po centru Gorzowa muszą się liczyć ze zmianami w obrębie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej. Została tam wprowadzona strefa zamieszkania oraz została zmniejszona ilość miejsc parkingowych.

Od poniedziałku 28 października w obrębie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej została wprowadzona tzw. strefa zamieszkania. Prędkość poruszania się samochodów została ograniczona do 20 km/godz. Na całej szerokości jezdni został dopuszczony ruch pieszych, a parkowanie jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Przez pierwsze dwa tygodnie testów, czyli do 14 listopada ograniczone zostało parkowanie do pasa dla około 6 pojazdów przy ul. Wełniany Rynek, a od 15 do 30 listopada zostanie wprowadzony całkowity zakaz parkowania na tym odcinku. Na fragmentach ulic, które już obecnie są deptakami, utrzymany zostanie zakaz ruchu. Obejmie on również dostawy, gdyż miejsca przeznaczone i zarezerwowane do za i wyładunku wyznaczone zostaną przed piekarnią oraz restauracją Dream Burger.

Projekt „Centrum Gorzowa od-nowa” ma odpowiedzieć na potrzeby gorzowian, instytucji i przedsiębiorców z tego rejonu miasta. Ul. Wełniany Rynek i Hawelańska ma być atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Spójna przestrzeń ma w przyszłości połączyć nadwarciański bulwar z deptakiem na Sikorskiego i Hawelańskiej.

W okolicy Studni Czarownic powstał tzw. punkt konsultacyjny, do dyspozycji mieszkańców są urzędnicy Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji oraz projektanci: 29 października (godz. 11-17), 30 października (godz. 11-15) i 15 listopada (godz. 11-17).

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

1/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

2/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

2/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

3/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

3/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

4/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

4/4 Zmiany przy ul. Wełniany Rynek

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości