Na gorzowskim cmentarzu powstała zniczodzielnia! [film]

29 października 2019, 17:36, ak
fot. gorzowianin.com
Zarządca cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie wysłuchał głosów mieszkańców i stworzył tzw. zniczodzielnię. To oznacza, że w dwóch miejscach na terenie cmentarza zostały ustawione specjalne stojaki na których można zostawić wypalone znicze, zamiast wyrzucić je do kosza. Następnie taki pusty znicz weźmie inna osoba, która wystarczy że dokupi wkład i będzie mogła zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Tuż przed 1 listopada na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie powstała "zniczodzielnia". O co chodzi? Jest to odpowiedź zarządcy cmentarza, firmy Inneko SPZ na potrzeby mieszkańców, którzy zamiast wyrzucać do śmietnika zużyty znicz, mogą się nim podzielić z innymi.

- Dużo ostatnio mówi się o recyklingu i ponownym wykorzystaniu różnych rzeczy. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców, którzy do tej pory wyrzucali zużyte znicze do śmietnika lub kładli je na murku i ustawiliśmy dwa stojaki na terenie cmentarza z napisem „Znicze do wykorzystania”. Na tych półkach jedni mogą odstawić znicze, tak aby inne osoby mogły je wziąć – opowiada Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ, zarządca cmentarza komunalnego w Gorzowie.

Osoby odwiedzające cmentarz przyznają, że to świetny pomysł, bo zamiast wyrzucać znicze w dobrym stanie, można odnieść je na stojaki. Następnie taki znicz weźmie osoba potrzebująca, która chciałaby zapalić światełko na grobie swoich bliskich, ale nie ma pieniędzy aby kupić zupełnie nowy znicz, który potrafi kosztować niemałe pieniądze. Dlatego też w tym przypadku będzie musiała jedynie kupić wkład do znicza, który nie jest już taki drogi. To świetny pomysł na recykling i danie drugiego życia zniczom, które tuż przed Wszystkimi Świętymi wylądowałaby w koszach na śmieci.

Stojaki na znicze zostały ustawione w dwóch miejscach – na wysokości kaplicy i na nowej części cmentarza tzw. SDZ.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości